lampy-nad-barek-zabudowa-barku-projekt-aranżacji-kuchni

Dobry Architekt wnętrz Warszawa – Projektant

Opublikowane przez

 

Do stworzenia tego wpisu skłoniły mnie te spotkania z klientami, podczas których odniosłem wrażenie, że inicjatywa podjęcia współpracy w zakresie projektowania wnętrz, jest jakaś niepewna i bez przekonania. Zrobiłem więc rozpoznanie żeby zgłębić temat ale z punktu widzenia który wydawał by się dla mnie obcy. Mianowicie dlaczego nie zatrudniać architekta wnętrz. Chciał bym podzielić się swoimi opiniami na ten temat.

Przejdź do >>Architekt wnętrz, projektant wnętrz czy dekorator wnętrz?

Przejdź do >>Mieszkanie musi być wygodne żeby było ładne.

Przejdź do >>Czy warto zatrudnić projektanta wnętrz?

Przejdź do >>Dlaczego nie warto korzystać z usług architekta wnętrz?

Przejdź do >>Architekt wnętrz portfolio.

Przejdź do >>Architekt wnętrz Warszawa cena.

Przejdź do >> Gdzie szukać dobrego architekta wnętrz?

Przejdź do >> Jak znaleźć dobrego architekta wnętrz w internecie?

Przejdź do >>Architekt wnętrz Warszawa cena.

Przejdź do >>Architekt wnętrz Warszawa oferta.

Przejdź do >> Architekt wnętrz Warszawa opinie.

Architekt wnętrz Warszawa – projektowanie wnętrz dla najbardziej wymagających klientów

„… Architekt wnętrz, projektant wnętrz – specjalista w dziedzinie kształtowania wnętrz, który zajmuje się wystrojem i wyposażeniem ruchomym z uwzględnieniem funkcji pomieszczenia.” Taką definicje publikuje na swoich stronach Wikipedia cytując definicję z Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie klasyfikacji zawodów. To dość oszczędny opis choć w zasadzie trafiający w samo sedno. Ale jak się doczytałem wg. niektórych źródeł charakterystyka idzie dużo szerzej. Rozgranicza i wyznacza różnice między architektem wnętrz, projektantem wnętrz i wreszcie dekoratorem wnętrz. Tworząc niejako trzy różne profesje. I tak architekt wnętrz to osoba o bardzo dobrze rozwiniętej wyobraźni przestrzennej z szeroką wiedzą na temat budownictwa która może pracować na niezmiennym planie układu pomieszczeń ale też zmieniać ich układ i modyfikować go wg. potrzeb. Należy tu zaznaczyć, że ingerencja ta odbywa się tylko w ramach ścian działowych.

Projektant wnętrz wg czytanego opisu różni się od zawodu architekta wnętrz gdyż skupia się głównie na walorach estetycznych i szczegółowym wykończeniem przestrzeni która ma być wygodna i spełniać oczekiwania inwestorów.

Wreszcie dekorator wnętrz, opisywany jako osoba podchodząca do wnętrza już tylko pod względem estetyki i jak sama nazwa mówi dekorowania przestrzeni. Artysta skupiający się na detalu, kreowaniu stylizacji określonej przestrzeni lub fragmentu przestrzeni. To osoba posiadająca wyrafinowany gust i zmysł do komponowania ze sobą elementów wystroju wnętrz.

Architekt wnętrz, projektant wnętrz czy dekorator wnętrz?(Warszawa)

Kogo powinniśmy wybrać stając przed wyzwaniem jakim jest urządzenie własnego mieszkania. W mojej opinii żadna z tych wydzielonych profesji nie zaspokaja potrzeb klienta w całości. Tylko architekci wnętrz łączący w sobie wszystkie te zakresy są w stanie wykonać pełno wartościową usługę projektowania i aranżacji wnętrz.
Urządzenie mieszkania w taki sposób, żeby było wygodne, funkcjonalne i ładne musi łączyć wszystkie te zakresy działania. Na podstawie swojej pracy mogę z całą pewnością powiedzieć, że projektowanie mieszkania rozpoczyna się od rozplanowania funkcjonalnego i analizy układu który oferuje nam developer. Bardzo często ten układ wymaga korekty, bez wyobraźni przestrzennej i znajomości zasad ergonomii nie uda się tego poprawić. Ten pierwszy etap jest niesamowicie ważny choć dla klienta mało atrakcyjny i problematyczny bo często wymaga decyzji o rozburzeniu czegoś co już jest.

Mieszkanie musi być wygodne żeby było ładne.

Czy to jest prawda? Moim zdaniem to podstawowe założenie i gwarancja sukcesu projektanta wnętrz jakim jest zadowolenie klienta. Nawet najbardziej wyszukana stylistycznie aranżacja wnętrz jeśli nie będzie wygodna i praktyczna w codziennym użytkowaniu w końcu przestanie być doceniana przez klienta, a domownicy skupią się na jej wadach i tym co na codzień im przeszkadza. Ale! Ile warte było by projektowanie wnętrza jeśli na koniec nie będzie ono zachwycać. Tu dochodzimy do momentu kiedy to nasz architekt wnętrz z początkowej klasyfikacji zaczyna przeistaczać się bardziej w projektanta wnętrz i skupia się bardziej na kolorystyce i detalu. To kolejny etap którego w sposób naturalny wymaga projektowanie wnętrz. Stworzona wcześniej kubatura zostaje „ubrana” w kolory i dekory. Już w tym momencie widać, że architekt wnętrz i projektant wnętrz to musi być jedna osoba. Pozostaje nam jeszcze na koniec rola dekoratora wnętrz, artysty w detalach, dodatkach odcieniach. Doborze akcesoriów i tkanin, a nawet roślin we wnętrzu jeśli inwestor ma taką potrzebę.

Czy warto zatrudnić projektanta wnętrz?

Jest szereg oczywistych powodów dla których warto zatrudnić projektanta wnętrz i skorzystać z jego profesjonalnej wiedzy oraz doświadczenia. Czy jest to dobra inwestycja w mieszkanie? Zdecydowanie tak!

Przeczytaj też: Jak zaoszczędzić na zatrudnieniu architekta wnętrz ?

Z moich własnych doświadczeń ale też z doświadczeń klientów którym mieszkanie projektowałem. Mogę powiedzieć, że te mieszkania sprzedały się szybko, a klienci zadowoleni byli z kwot uzyskanych ze sprzedaży. Dodatkowo dostawałem maile od zadowolonych nabywców którzy doceniali projekt i aranżację całości oraz zlecali mi adaptacje moich własnych projektów. To bardzo miłe. Ale nie na tym chciałem się skupić.

Tym razem bardziej zależy mi żeby uwypuklić powody dla których osoby nie powinny korzystać z usług projektantów wnętrz. Jeszcze bardziej precyzyjnie. Jakie osoby nie powinny korzystać z usług projektanta wnętrz.

Dlaczego nie warto korzystać z usług architekta wnętrz?

Są sytuacja kiedy Zwyczajnie nie ma to sensu, pierwszy i podstawowy powód. Kiedy nie jesteśmy do tego przekonani. Nie ma nic gorszego jak wydawać pieniądze mając przeświadczenie, że to wyrzucone pieniądze, a sami zrobilibyśmy to równie dobrze, a może i lepiej. Wierzcie, pracować z klientem który podchodzi do Waszej pracy lekceważąco i bez przekonania- koszmar.

Kolejny powód, to kiedy macie już własną szczegółową wizję na mieszkanie, to jak ma ono wyglądać i co ma się w nim znaleźć. Jesteście przekonani o słuszności Waszych założeń.Wyjście z takiego przekonania jest bardzo trudne, a współpraca z projektantem będzie przypominać przeciąganie liny. W takiej relacji klient szuka tylko akceptacji dla swoich pomysłów, a nie wszystkie są trafione.

Kiedy wasz budżet jest bardzo niewielki. Od razu zaznaczę, że nie musi być drogo żeby było fajnie i stylowo. Ale też dobre i sprawdzone rozwiązania oraz optymalizacja układu mieszkania oraz instalacji do Waszych potrzeb musi kosztować.

Przechodząc do etapu wyboru. Jeśli nie macie pewności co do kompetencji danej osoby lub zrealizowane przez nią dotychczas projekty nie do końca trafiają w Wasz gust. Każdy projektant ma swoj pewien styl i w mniejszym lub większym zakresie ale będzie poruszał się wokół niego. Wymaganie by projektował coś z czym nie jest w zgodzie nie wróży nic dobrego na przyszłość.

Architekt wnętrz portfolio.

To bardzo istotne dla powodzenia przyszłej pracy żeby zapoznać się z portfolio architekta wnętrz któremu zamierzacie powierzyć urządzenie swojego mieszkania. To moim zdaniem jedna z najistotniejszych rzeczy które należy zrobić podczas wyboru osoby z którą planujemy współpracować. Jeśli projektant ma na swojej stronie realizacje krzyczące z każdej strony efektem wow, a oczekujecie stonowanego spokojnego wnętrza. Raczej mało prawdopodobne, że ta osoba takie stworzy taką harmonię i spokój.

Wczytywałem się w fora internetowe, zwłaszcza posty osób niezadowolonych i sytuacji kiedy to architekci wnętrz zawiedli. Oczywiście jednym z przewijających się powodów był brak kompetencji ale tutaj jak w każdej branży są dobrzy i źli fachowcy i to jest naturalne zjawisko.

Ale- duża część opisywanych sytuacji świadczyła po prostu o niedogadaniu, błędnym „dobraniu się w pary”projektant- inwestor. Dlatego za tak ważne uznaję zapoznanie się z portfolio które architekci wnętrz udostępniają na swoich stronach. Ale nie tylko wizualizacje, bardziej miarodajne są zdjęcia z realizacji projektów kiedy to koncepcja zostaje wprowadzona w życie, a zdjęcia pokazują realizację.
Jeszcze bardziej zagłębiając się w temat powiedział bym, że cenniejsze od pięknych sesji zdjęciowych są zdjęcia wprost z budowy czy też tzw. robocze sesje na finiszu prac. Ja na przykład wykorzystuje profil na instagramie @michalstrawa.pl jako dodatkowe portfolio. Prezentuję tam tylko i wyłącznie zdjęcia swoich prac. Często robione telefonem, pojedynczych fragmentów aranżacji.Taka warsztatowa dokumentacja jest bardzo autentyczna i pokazuje obecność i faktyczny udział w tworzeniu przestrzeni.

Architekt wnętrz Warszawa cena.

To składowa oferty która często działa jak opaska na oczy zdrowego rozsądku. Bardzo ciężko wyjść poza skłonność do tzw. oszczędności. Nie twierdzę, że jest to złe, przeciwnie. Większość z nas ma ograniczone środki finansowe którymi musi gospodarować. Chodzi mi bardziej o to żeby głośno i wyraźnie podkreślić, że cena w tym wypadku to nie jest najważniejsze kryterium. Zatem cytując przeglądarkę internetową, zapytanie : architekt wnętrz Warszawa cena należało by zmienić architekt wnętrz Warszawa oferta.

Gdzie szukać dobrego architekta wnętrz?

Na każdym kroku spotykam się z opinią, że najlepiej korzystać z osoby sprawdzonej i poleconej przez przyjaciół, znajomych. To oczywiście najlepsza droga. Co jeśli nie mamy nikogo kto może nam polecić sprawdzonego fachowca ? Innym źródłem jest internet. Często kierowane zapytania to oczywiście architekt wnętrz Warszawa, ale też projektant wnętrz Warszawa czy inaczej projektowanie wnętrz Warszawa lub jeszcze projektowanie i aranżacja wnętrz Warszawa. Często też daje się zauważyć treść zapytań które wskazują, że wpisujący użytkownik liczy na polecenie wpisując dobry architekt Warszawa, czy też dobry architekt dla przykładu mazowieckie.

Jak znaleźć dobrego architekta wnętrz w internecie?

Hmm…? Mogę sobie wyobrazić, że wyniki wyszukiwania często wcale nie uspokajają poczucia niepewności. Zwłaszcza w Warszawie ale też innych większych miastach ilość wyszukanych pracowni projektowych jest tak duża, że zdecydować się nie jest łatwo.

Trzeba wiedzieć kilka rzeczy. Wyszukane biura projektowania wnętrz można podzielić na grupy w zależności od tego czego szukamy. Co co znajdziemy na pierwszej stronie wyników wyszukiwania to poza serwisami wnętrzarskimi duże pracownie projektowe. To pierwsza grupa, firmy zatrudniające architektów wnętrz do pracy nad projektami, nad projektem pracuje zwykła kilka osób, a praca często jest podzielona na etapy. Ciężko oceniać czy to dobrze czy źle ale na pewno nie jest to obsługa indywidualna. Często rozmawiamy z osobą która nie jest autorem naszego projektu albo jest autorem tylko jego części.

Druga grupa to sklepy z wyposażeniem wnętrz które dodatkowo oferują wykonanie projektów wnętrz. Również zatrudniają projektantów i oferują projekt w cenie przy zakupie produktów lub na preferencyjnych warunkach. Jeśli to jest poziom zaangażowania projektanta w Wasze zlecenie który Wam odpowiada to z tego typu usługi można skorzystać. Cena jest tu dość atrakcyjna ale projekty dotyczą z reguły pojedynczych pomieszczeń.

Jeśli jednak szukacie konkretnej pomocy w urządzeniu swojego mieszkania, musicie „kopać” dalej, na 3, 4 stronie wyszukiwań znajdziecie linki do stron osób wykonujących projekty wnętrz jako jednoosobowe firmy czy też jako tzw. freelancer oferujący kompleksową usługę projektowania i aranżacji wnętrz.
Należę do tej grupy wiec mogę szerzej opisać temat z mojego punktu widzenia.

To projektanci wnętrz z dużym doświadczeniem zawodowym zajmujący się tylko i wyłącznie projektowaniem i aranżacją wnętrz. Posiadający wiedzę, dużą znajomość rynku, znakomicie odnajdujący się w kontaktach z podwykonawcami na budowie. Duża grupa z tych osób oferuje bardzo szeroki zakres usług. Od projektu koncepcyjnego począwszy po realizacje i wykończenie wnętrz pod klucz skończywszy. Z autopsji znający procesy konieczne do płynnej realizacji, wcielenia w życie koncepcji projektowej.
Sposób w jaki ja pracuję nazwał bym czymś w rodzaju architekta wnętrz na wyłączność. Współpracuję z klientem bardzo ściśle, jestem jedyną osobą pracującą nad projektem. Wiem o nim najwięcej bo od początku do końca wykonuje projekt osobiście. Nawet wizualizacje 3D które projektanci często zlecają firmom z zewnątrz przygotowuję samodzielnie. To dużo pracy ale nie ucieka mi żaden etap procesu twórczego. Projektodawca pracujący w taki sposób jest moim zdaniem najlepszym wyborem. Z uwagi na bardzo krótką drogę designer , klient co przekłada się na maksymalne zaangażowanie w zlecenie oraz maksymalnie spersonalizowane podejście do klienta oraz samego projektu. Jak widać wartość oferty na projekt jest ważna ale ważne jest też jaki styl prezentuje pracownia oraz jak widać rodzaj samej pracowni. Ale to nie koniec schodów na trudnej drodze wyboru architekta wnętrz. Za ceną kryje się oferta i właśnie na niej samej również należy się skupić. Co jest ważne?

Architekt wnętrz Warszawa oferta.

W największym skrócie na temat oferty. Im bardziej rozbudowana tym lepiej dla inwestora i dla samego projektu. To co ja uważam za ważne dla powodzenia całego procesu wykończenia mieszkania czy też domu. Dobry projektant wnętrz przygotowując projekt powinien być przygotowany na jego realizację. To w dużym stopniu wpływa na sposób pracy i samą odpowiedzialność za projekt. Ale konkretnie. Oferta powinna zawierać inwentaryzację pomieszczeń z natury jeśli tylko jest to możliwe, propozycje materiałów, wizualizacje 3D pomieszczeń, dokumentację dla ekip. To jeśli chodzi o sam projekt. Szczerze przyznam, że nie rozumiem projektantów którzy np. Pokazują kolorystykę ale wybory konkretnych materiałów pozostawiają klientowi lub nie wykonują projektów dla ekip czy też oferują projekty ale bez nadzoru. Domyślam się, że jest to w dużej części wymuszone przez klientów szukających tanich projektów wnętrz. W ślad za tym tworzone są okrojone oferty. Na pierwszy rzut oka satysfakcjonują cenowo ale w dłuższej perspektywie są niewystarczające.
Sposób w jaki ja sam pracuje nad projektem jest bardzo szeroki. Oferta na przygotowanie projektu zawiera kompleksowe przygotowanie wraz z listą materiałów w formie kosztorysu, a nawet oferty. Zaplecze sprawdzonych ekip gotowych do podjęcia pracy maksymalnie w 3 tygodnie od momentu kiedy klient zdecyduje się na współpracę oraz nadzór nad realizacją. Ciężko w tym miejscu rozpisywać się na temat szczegółów. Jest to bardzo bliskie projektowaniu z wykończeniem pod klucz.

Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą.

Architekt wnętrz Warszawa opinie.

To zapytanie pojawia się w przeglądarce zaraz obok architekt wnętrz Warszawa cena. I bardzo dobrze. Odnosząc się do tej części w której zadawaliśmy sobie pytanie gdzie szukać dobrego architekta wnętrz, opinie na temat współpracy z daną osobą zamieszczone w internecie możemy potraktować jako formę polecenia. Wartościowe są te bardziej rozbudowane niż tylko …” świetny fachowiec polecam.” Przy pracy nad wspólnym urządzaniem mieszkania między klientem a architektem wnętrz tworzy się pewna relacja, emocje mam nadzieję tylko pozytywne. Jak już klient wystawia taką opinię to wyobrażam sobie, że ma trochę więcej do powiedzenia. Oczywiście zdążają się osoby mało wylewne. Tak czy owak zwróćcie na to uwagę i przeczytajcie te opinie żeby móc wyrobić sobie zdanie.

Przeczytaj opinie moich klientów na temat współpracy ze mną. >>>

Tym sposobem dotarliśmy do końca rozważań na temat jak dobrze wybrać architekta wnętrz. Mam nadzieję, że udało mi się wyjaśnić szereg zagadnień lub przynajmniej nakreślić te zagadnienia na które warto zwrócić uwagę.

Oczywiście zapraszam do współpracy we wspólnym projektowaniu Waszej przestrzeni do życia.

 

Projektant wnętrz Warszawa

Biuro projektowe na terenie Warszawy pomaga w wykończeniu mieszkania, doborze materiałów, mebli i innych dodatków. Zaprojektowane przez nas pomieszczenia, meble to nowoczesny lub tradycyjny design a efekt końcowy zawsze jest zgodny z zleceniodawcą. W projektowaniu wnętrz u nowych klientów przeprowadzamy wywiad odnośnie oczekiwań co do projektu, a następnie tworzymy wraz z wykonawcami wymarzone miejsce do mieszkania, biura czy domów. Naszą firmę cechuje pełen profesjonalizm i wieloletnie doświadczenie.

 

Projekty wnętrz Warszawa – aranżacja wnętrz mieszkania

Architektura wnętrz to profesja, która poza kreatywnością powinna w sobie zawierać nieograniczone niczym poczucie estetyki. Jako doświadczona pracownia architektoniczna łączy w sobie profesjonalne podejście i innowacyjne pomysły, które wlewamy we wnętrze mieszkania. Nasze usługi to coś więcej niż tradycyjne aranżacje wnętrz domów jednorodzinnych, mieszkań w stanie deweloperskim, czy biur. W każdy projekt wkładamy duże zaangażowanie, a nasze indywidualne podejście pozwala na stworzenie oszałamiającego efektu końcowego, co potwierdza pokaźne grono zadowolonych inwestorów.

Nasza wykwalifikowana ekipa urządza mieszkania, których wnętrza zawsze odpowiadają oczekiwaniom i potrzebom klientów. Dlaczego tak się dzieje? To bardzo proste — stawiamy na oszczędność czasu i wyczucie estetyczne omawiając wszystkie szczegóły z klientami już na pierwszych spotkaniach. Poza tym wiemy, że każdy chce czuć się swobodnie w swoim domu. Dlatego w zakres usług biura, które prowadzimy od lat, wchodzi fachowe doradztwo na każdym etapie współpracy. Z usług ekipy na co dzień korzysta wielu dużych klientów i każdy z nich uważa nas za doskonały wybór! Wszystko dzięki wrodzonym predyspozycjom, zdobytemu doświadczeniu i wiedzy. Wciąż podejmujemy się nowych i skomplikowanych projektów, aby doskonalić nasz warsztat.

Dobry architekt wnętrz to twórca, którego celem jest stworzenie sztuki dla klienta, która będzie współgrała z jego codziennością. To sztuką jest aranżacja wnętrz, którą doskonale dostosowujemy do wewnętrznych potrzeb wszystkich klientów, którzy nas zaufali. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Zapraszamy do kontaktu.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Kategorie: