Architekt wnętrz Warszawa – projekt apartamentu 120 m2 Warszawa Śródmieście

Płytka typu patchwork, aranżacja wnętrz w stylu industrialnym, architekt wnętrz warszawa, parawan z siatki architektonicznej

Prezentuje kolejny projekt wnętrz nad którym miałem przyjemność pracować w ostatnim czasie. Zakres mojej pracy był bardzo szeroki. Przestrzeń mieszkania jakie zastałem nadawała się do generalnego remontu. Jako architekt wnętrz przygotowałem projekt wnętrz mieszkania o powierzchni około 120 m2 zlokalizowanego w kamienicy w centrum Warszawy. Zdjęte zostały podłogi wraz z legarami, skute tynki, wymiana instalacji elektrycznej oraz hydraulicznej. Wyburzone zostały niemal wszystkie ściany, zredukowana liczba pomieszczeń i zmieniony całkowicie układ funkcjonalny.
Na wspomnianej powierzchni powstał apartament z dwiema sypialniami, salonem z aneksem kuchennym, pokojem gościnnym oraz wc i małą pralnią.
Inwestorzy o bardzo sprecyzowanym i nieszablonowym guście pozwolili mi na wyjście poza dotychczasową stylistykę i aranżację wnętrz w oryginalnym bardzo industrialnym stylu.

Jako architekt wnętrz postanowiłem wykorzystać wszystkie te elementy którymi inspirowało mnie samo mieszkanie. Po zdjęciu tynków pokazała się piękna stara cegła która na moją prośbę została poddana piaskowaniu i zaimpregnowana. Przy tej okazji poprosiłem by to samo zrobjono ze starymi żeliwnymi grzejnikami wstępnie przeznaczonymi do wymiany. Po wszystkim zaskoczyły mnie wyglądem odsłonięte piękne żeliwo postanowiłem pokryć tylko lakierem bezbarwnym dla zabezpieczenia.

Grzejnik żeliwny, aranżacja loft, apartament Warszawa Śródmieście, architekt wnętrz warszawa

Po tym ostatecznie zrezygnowaliśmy z planu wymiany ich na nowe. Stare grzejniki jeszcze bardziej podkreślają charakter wnętrza.
Idąc za ciosem wypiaskowałem również kratki wentylacyjne wykonane z żeliwa,
stare i bardzo dekoracyjne.

Wszystkie elementy konstrukcyjne, podciągi i belki zostały pokryte betonem architektonicznym, podobnie jak sufit w kuchni żeby uzupełnić i dodatkowo podkreślić charakter wnętrza w industrialnym stylu .

Jako architekt wnętrz uznałem, że idealne na podłogę będą dębowe deski fazowane na krawędziach olejowane. Mój wybór padł na deskę City Design, sęczną z ciemnym wypełnieniem. Dla podkreślenia industrialnego klimatu podłoga została ułożona z desek w trzech różnych szerokościach 14, 18 i 22 cm.

Jako projektant wnętrz zaprojektowałem i zostały wykonane od podstaw drzwi wejściowe do mieszkania. Drzwi wewnętrzne wybrałem w systemie z ukrytą ościeżnicą. Drzwi do jednej z łazienek oraz do garderoby w systemie przesuwnym, bardzo rustykalne na stalowych prowadnicach.

Na dalszym etapie prac powstawały kolejne elementy składowe projektu wnętrz. Zaprojektowałem regał do pokoju gościnnego, ramy ze stali czarnej lakierowanej lakierem bezbarwnym. Ślusarz wykonujący elementy stalowe dostał wyraźny zakaz szlifowania i wygładzania spawów. Wszystkie miały zostać surowe i widoczne.

Jako architekt wnętrz zaprojektowałem przejście do pokoju gościnnego w formie stalowej ścianki w fabrycznym stylu. Wykonana z czarnej stali, surowa z widocznymi spawami. Stał pokryta lakierem bezbarwnym żeby zabezpieczyć przed korozją i ułatwić użytkowanie ale jednocześnie pokazać widoczne przebarwienia, spawy i naturalną kolorystykę materiału.

Architektura wnętrz pozwala mi na kreowanie przestrzeni do życia. Mogę dać upust potrzebie tworzenia zestawień materiałów które w połączeniu mają budować określoną przestrzeń i tworzyć jej klimat.

W moich projektach wnętrz często używam takich materiałów jak naturalne drewno, beton architektoniczny, stał czy szkło. To co łączy te materiały to autentyczność i to, że w naturalny sposób występują w konstrukcji budynków.

Ta aranżacja wnętrz w moim odczuciu potrzebowała właśnie takiej autentyczności. Lokalizacja w starej kamienicy zobowiązywała do tego by wnętrze było prawdziwe a nie stylizowane na …Poza wspomnianymi materiałami użyłem w projekcie również faktury ściennej rdzy z drobinkami metalu tworzącą efekt zardzewiałej stalowej blachy.
Z reguły w moich projektach wnętrz unikam imitacji ale materiał oferowany przez Novacolor jest naprawdę fantastycznie przygotowany i w sposób niemal idealny oddaje wygląd naturalnego materiału. Z tego właśnie materiału został wykonany pionowy szacht przy między wc, salonem oraz fragment belki w kuchni.

Blat w kuchni oraz część szafek kuchennych została wykonana z płyty MDF impregnowanej oraz obłożonej betonem architektonicznym. Tym razem jako architekt wnętrz wybrałem inny materiał z oferowanych przez Novacolor, mianowicie Wall2Floor. Muszę zaznaczyć, bardzo dobrze sprawdza się w codziennym użytkowaniu.
Okładzina ściany przy płycie kuchennej wykonana została z blachy stalowej polakierowane proszkowo na kolor czarny.
Kuchnia w tej aranżacji wnętrz jest bardzo mała jak na taką powierzchnie ale nie odczuwa się tego bo wchodzi w salon w części jadalnej tworząc dodatkową powierzchnie blatów roboczych. Same blaty zaprojektowałem tak, że wypełniają głębokie wnęki okienne. Przez co wszystko co na stałe na nich stoi nie przeszkadza w codziennych czynnościach a jest zawsze pod ręką.

Ścianę z umywalką w wc dla gości zaprojektowałem również w betonie architektonicznym, dodatkowym urozmaiceniem są poziome podziały.
Umywalka Scarabeo Bucket stoi na industrialnej szafce wg autorskiego projektu architekta wnętrz .
Siatki architektoniczne użyte w aranżacji tego pomieszczenia stanowią urozmaicenie aranżacji. Lekki wizualnie i ciekawy akcent z widocznymi spawami i przez transparentny lakier przebarwieniami materiału.
Stalowa szafka na drobne akcesoria i okrągłe lustro w ramie z płaskowniki stalowego uzupełnia aranżację tego wnętrza.

Przechodząc przez salon gdzie pierwsze skrzypce gra stara oczyszczona cegła, znajdziemy się w drugiej części apartamentu. Tu zlokalizowana jest sypialnia, pokój dziecka oraz łazienka.
W łazience bryła pionów pokryta została betonem architektonicznym wraz z blatem pod umywalkę. Ciemna, grafitowa umywalka Scarabeo świetnie kontrastuje zarówno z blatem jak i szafką wykonaną w fornirze teak.
Duża funkcjonalna kabina prysznicowa oraz wanna. Całość w optymalnej wielkości.
Przestrzenie komunikacyjne poszczególnych części użytkowych pokrywają się, co sprawia ze ta aranżacja wnętrza łazienki jest bardzo funkcjonalna.
Całość oczywiście nie mogła by obejść się bez industrialnej stalowej szafki na ręczniki oraz spawanych na zamówienie akcesorii łazienkowych. Wykonanych przez ślusarza wg wytycznych projektanta wnętrz.

Ostatnim pomieszczeniem jest sypialnia właścicieli mieszkania klimatyczna i charakterna. Z dużą ilością pozostawionej starej cegły na ścianach. Instalacja natynkowa podkreśla industrialny charakter pomieszczenia. I lampa wisząca która stawia przysłowiową kropkę nad „i”.
Drobne detale, prawdziwe i autentyczne. Włączniki i gniazda bakelitowe oraz mocowania przytrzymujące przewody. Nie użyłem w tym projekcie wnętrz osprzętu stylizowanego, szukałem w internecie starych elementów po rozbiórkowych. Prawdziwych i autentycznych, nadgryzionych „zębem” czasu.
Odrestaurowana żeliwna kratka wentylacyjna.
Smaczki które mnie jako architekta wnętrz, autora przestrzeni w której nie mieszkam niezmiennie cieszą ilekroć wracam do tej realizacji.
Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

Wyślij rzut mieszkania! Poproś o wycenę! >>>