łazienka_industrialnie_michalstrawa_pl_studio_design_warszawa

Architekt wnętrz Warszawa – styl industrialny.

Opublikowane przez

Architekt wnętrz Warszawa styl industrialny.

Zaprojektować loft w lofcie – proste zadanie. Ale zrobić to w nowiutkim, gładziutki i pachnącym nowością apartamencie to już inna sprawa.

Architekt wnętrz Warszawa- trochę z genezy stylu.

Styl industrialny wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, w wyniku recesji pojawiło się na rynku sporo opuszczonych lokali będących pozostałością po warsztatach czy fabrykach. Ogromne w zasadzie hale bardziej niż lokale. W latach 60 i 70 kiedy pomieszczenia pofabryczne przejmowali nie do końca legalnie zresztą, artyści w dzielnicach Soho, Chelsea i Brooklyn.

Nie dziwi, że tak duże przestrzenie łączyły różne funkcje, mieszkania, pracowni czy jeszcze powierzchni wystawowej. Wszystko w jednym. Na czele z najbardziej legendarnym atelier Andy’ego Warhola, w dawnej wytwórni kapeluszy.
W Polsce lofty i moda na aranżacje wnętrz w stylu industrialnym przyszła dopiero w latach 90. Wtedy to zamknięte na skutek przekształceń gospodarczych fabryki zaczęto przerabiać na powierzchnie mieszkalne, eksponując w nich zachowane elementy surowego wyposażenia. Styl industrialny rozpowszechnił się bardzo szybko, a w pełni rozkwita w otaczających nas przestrzeniach.

Jak skomponować aranżację w stylu industrialnym ?

1. Przestrzeń to baza loftu, inaczej – loft to przestrzeń.
To uderza na pierwszy rzut oka. Ogromna niczym nie podzielona przestrzeń gdzie hol, kuchnia salon tworzą jedną przestrzeń dzienną. Duże okna – podstawowe źródło światła i najważniejszy element wnętrza. Brak tynku na ścianach nie dziwi, a dodaje charakteru.
Projekty wnętrz w stylu industrialnym to brak podziału w mieszkaniu na poszczególne strefy, potęguje efekt przestrzeni.

2. Decydując się na industrialny styl we wnętrzu, musimy być konsekwentni w doborze pozostałych elementów, meble muszą mieć historię i duszę.
Projektowanie i aranżacja wnętrz w stylu industrialnym może mieć dodatkową zaletę, niską cenę poszczególnych mebli czy też zabawa przy ich tworzeniu, jeśli posiadamy umiejętności majsterkowiczów.

Oświetlenie w industrialnym stylu.

W dzień to duże okna zapewniają dopływ światła słonecznego, za to wieczorem warto zadbać o odpowiednie doświetlenie nietypowej przestrzeni. Duże stalowe lampy w fabrycznym klimacie jako główne źródła światła ale rozstawione pojedyncze lampy stojące na meblach czy podłogowe zapewnia odpowiedni klimat w takiej przestrzeni. Dekoracje okien w stylu industrialnym to nie tradycyjne dodatki typu zasłony czy firanki. Raczej proste rolety czy żaluzje.

Dominujące kolory przy aranżacji wnętrz w stylu industrialnym to szarość, czerń oraz różne odcienie bieli. Dobrze będą się komponować z naturalnymi materiałami ścian, jak cegła czy beton. Podłogi koniecznie w wyważonej kolorystyce lekkiej naturalnej szarości, najlepiej z żywicy epoksydowe lub szlifowanego betonu. Doskonale sprawdzą się tu postarzane, długie, drewniane deski.
Za to w zakresie dodatków można pokusić się o odrobinę szaleństwa, dobrać elementy w wyrazistych odcieniach czerwieni, turkusu, seledynowe lub żółte. I oczywiście dodatki to przede wszystkim fragmenty oryginalnego wyposażenia budynku: rury, przewody elektryczne, wzmocnienia dachu czy stalowe szyny.
To prawdziwe smaczki i warto je eksponować.

Zobacz jeden z moich ostatnich projektów właśnie w stylu industrialnym.

Zobacz w industrialnym stylu, Architekt wnętrz Warszawa – Projekt apartamentu 120 m2 Warszawa Śródmieście.>>>

Zobacz też: Architekt wnętrz Warszawa – beton architektoniczny w kilku słowach. >>>

Zobacz też: Rdza IRONIC – prawdziwa imitacja, architekt wnętrz warszawa >>>

Przeczytaj opinie moich klientów na temat współpracy ze mną. >>>

Zobacz moje projekty, zdjęcia z realizacji. >>>

Wyślij rzut mieszkania! Poproś o wycenę! >>>

Tagi: , , , , , , ,

Kategorie: ,