Projektowanie-wnętrz-warszawa-biała-łazienka-styl-nowoczesny

Jak zaoszczędzić na zatrudnieniu architekta wnętrz ?

Opublikowane przez

Przeczytałem gdzieś artykuł na ten temat, a może były to wpisy na jakimś forum? Nie pamiętam do końca. Postanowiłem nawiązać do tego, z dużą przekorą, nie będę ukrywał.

Jak zaoszczędzić na zatrudnieniu projektanta wnętrz?

Z przeczytanych wpisów wynikałaby prosta odpowiedź. Zrezygnować z zatrudnienia takiej osoby. W tym momencie można by zakończyć ten wpis. Jest na szczęście coraz więcej osób które oczekują od nowego mieszkania więcej.

Zatem, zrezygnować z zatrudnienia projektanta wnętrz, by zaoszczędzić ?
Nic bardziej mylnego. Dlaczego?

Jeśli jesteś osobą, która oczekuje od swojego mieszkania by dorównywało wysokim standardom. Połączenia funkcjonalności ze stylem i dobrym smakiem. Nie uda się tego osiągnąć metodą prób i ucząc się na własnych błędach.

Współpraca z ekspertem jakim jest dobry architekt wnętrz, zawsze się opłaci.
I tu nadmierna oszczędność jest niewskazana. Jest powiedzenie „Oszczędny traci dwa razy….” czy jest w tym ziarno prawdy. Moim zdaniem tak. Jest wiele przykładów kiedy zasadne jest wydać trochę żeby zyskać więcej.

Jak zatem zaoszczędzić na zatrudnieniu projektanta wnętrz ?

Odpowiedź na to dręczące pytanie jest następująca. Projektanta wnętrz należy zatrudnić możliwie wcześnie.

Zatrudnić projektanta wnętrz na etapie szukania mieszkania ?
Tak to doskonały moment.
Oczywiście ciężko decydować się na projekt wnętrz mieszkania którego jeszcze nie zakupiliście. Ale zdecydowanie dobrym pomysłem jest skorzystanie z konsultacji która pozwoli wybrać mieszkanie z największym potencjałem i najbliższe spełnienia Waszych oczekiwań. Ocena rzutu mieszkania przez architekta wnętrz może dać wymierne korzyści. Pokaże wszystkie plusy i minusy związane z wyborem. Może się okazać, że lokal o 2-3 metry kwadratowe większy daje możliwość wydzielenia dodatkowego pokoju albo zmieszczenia w łazience zarówno wanny, jak i prysznica.

Zrobić to na etapie zakupu mieszkania ?
To lepszy pomysł! Najlepiej zrobić to niezwłocznie po zakupie mieszkania. A sytuacja w której kupujemy mieszkanie w trakcie budowy jest niemal idealna. Mamy wtedy czas dokonać tzw. zmian lokatorskich. Zatrudnienie architekta wnętrz na tym etapie pozwala naprawdę zaoszczędzić.

Inne powiedzenie mówi „Musi trochę kosztować na początku, albo dużo na końcu”. I faktycznie dosyć dokładnie opisuje to sytuację. Zmiany wprowadzone na etapie kiedy jeszcze budynek powstaje, dają szansę niemal bezkosztowo dostosować układ ścian oraz rozmieszczenie instalacji do naszych potrzeb i przyszłego projektu wnętrz. Koszt zmian wzrasta z czasem. Im bliżej do odbioru, tym droższe są wszelkie modyfikacje. Każde przesunięcie już zamontowanego gniazdka to koszt wyższy niż na etapie jego instalacji. Podobnie koszt przestawiania ścian czy też zmiany lokalizacji grzejnika.
Jeśli zatem uda się wykonać pierwszy etap pracy nad projektem i opanować układ funkcjonalny mieszkania. Na tej podstawie jako architekt wnętrz pracujący w Warszawie jestem w stanie przygotować projekt ścian do postawienia oraz dokładne miejsce lokalizacji punktów hydraulicznych, elektrycznych i oświetleniowych.
Na podstawie tych projektów Developer stawia ściany działowe i układa instalacje.
W momencie odbioru mieszkania otrzymujemy je niemal uszyte na miarę bez konieczności dokonywania kosztownych zmian.

Ile kosztuje projektant wnętrz?

Wszystko zależy od oczekiwań inwestora, a co za tym idzie zakresu zleconej pracy.
Projektanci wnętrz (Warszawa) oferują usługę w formie projektu koncepcyjnego lub pełną usługę projektową. Osobiście uważam projekt koncepcyjny mimo, że tańszy za nie do końca użyteczną dla inwestora. Z prostego powodu, nadal wymaga to w dużym stopniu zaangażowania inwestora. Podejmowania wielu decyzji z których nie wszystkie bywają trafione.

Jako projektant wnętrz pracujący w Warszawie oferuje projekt koncepcyjny skupiony głównie na funkcjonalności projektowanego mieszkania. Po to by w sposób ostateczny zamknąć ten pierwszy etap projektu. Ustalić układ ścian i rozmieszczenie instalacji hydraulicznej, lokalizację punktów elektrycznych i oświetleniowych.

Jest to oferta skierowana dla tych klientów którzy uznają, że poradzą sobie z urządzeniem wnętrz ale nie do końca czują się pewnie jeśli chodzi o zagadnienia typowo funkcjonalne i zasady ergonomii.

Architekt wnętrz Warszawa, cena projektu wnętrz.

Konkretne pytanie, konkretna odpowiedź. Godzinna konsultacja z doświadczonym architektem wnętrz to koszt około 200 zł. Ale to drobiazg w porównaniu z kosztem zakupu mieszkania kiedy to każda konkretna rada i podpowiedź jest na przysłowiową „wagę złota”.
Koszt przygotowania całościowego projektu wnętrz to kwota od 120 do 150 zł za m2 powierzchni mieszkania.
Jeśli chodzi o moje zdanie to właśnie całościowy projekt wnętrz jest najbardziej użyteczną dla klienta formą usługi projektowej. I jeśli mogę podpowiedzieć coś ze swojej obserwacji to powinniście wybierać usługę o możliwie szerokim zakresie.

Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą na projektowanie wnętrz.

Uważam, że gwarancją powodzenia współpracy z projektantem wnętrz jest jego zaangażowanie. Przyznam, że nie lubię projektów kiedy klient oczekuje tylko częściowej współpracy. Moją domeną są zdecydowanie projekty w które mogę się zaangażować w całości. Pracuję wtedy nad projektem mieszkania od koncepcji przez wszystkie etapy realizacji projektu, aż do przeprowadzki.
Mam wtedy pewność konsekwentnie zrealizowanego pomysłu, gdzie wszystko do siebie pasuje i jest takie jak zaplanowałem.

Wyślij rzut mieszkania! Poproś o wycenę! >>>

Zobacz też: Architekt wnętrz Warszawa – beton architektoniczny w kilku słowach.

Zobacz też: Rdza IRONIC – prawdziwa imitacja, architekt wnętrz warszawa

Tagi: , , , , , , ,

Kategorie: ,