architekt-wnętrz-warszawa-szafka-pod-umywalkę

Lastryko – powrót do przeszłości

Opublikowane przez

Okazuje się, że podobnie jak w modzie odzieżowej również we wnętrzach trendy zataczają koło. Jako architekt wnętrz pracujący w Warszawie obserwuję dzisiaj modne wzory są inspirowane czy wręcz przenoszone z materiałów, które pamiętam sprzed lat. Mam tu na myśli cieszący się od niemal dwóch lat niesłabnącym zainteresowaniem, wzór inspirowany tak dobrze znanym lastryko.

Terrazzo, wzór który na tę chwilę posiada wiele włoskich marek. Popularność tego wzoru w nieprzypadkowy sposób zbiega się z popularnością industrialnego stylu we wnętrzach. Samo lastryko powstało ze względów ekonomicznych. To nic innego jak zaprawa cementowa z kawałkami kamienia naturalnego. Marmur, granit wszystko zależy od wzoru.

Projekty wnętrz i prezentujący je poszczególni projektanci wnętrz, pokazują wzór terrazzo w coraz to ciekawszych odsłonach, bawiąc się dostępną ofertą produktową.
W ramach tego jednego wzoru powstało szereg wariacji. Producenci bawią się wielkością i zróżnicowaniem rozmiaru poszczególnych fragmentów kamienia.

Dla mnie jako architekta wnętrz stanowi to bardzo ciekawą bazę materiałową. Szczególnie ciekawe są wzory ze wstawkami z kolorowych kamyczków.
Umiejętne połączenie ich w aranżacji wnętrz z elementami stosowanymi kolorystycznie daje bardzo ciekawy efekt.

Szeroka oferta przygotowana i lansowana przez producentów na pewno sprawi, że wzór długo będzie utrzymywał się na „afiszach”. Mimo to mam przeczucie, że to architekci wnętrz w dużej mierze sprawią, że zagości on we wnętrzach.

U klientów obserwuję raczej sceptycyzm i pewną obawę. I dopiero przygotowanie przez architekta wnętrz, wizualizacji pomieszczeń może pomóc przełamać obawy.
To dobrze, bo terrazzo to ciekawa propozycja, która z pewnością w stylowy sposób
ubogaci powstające aranżacje wnętrz.

Przeczytaj też: Jak zaoszczędzić na zatrudnieniu architekta wnętrz ?

Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą.

Przeczytaj opinie moich klientów na temat współpracy ze mną. >>>

Tagi: , , , , , , , , , ,

Kategorie: ,