Legionowo-projektowanie i aranżacja wnętrz.

Legionowo, niezwykle szybko rozwijające się miasto na obrzeżach Warszawy. Oddalone o około 22 km od centrum Warszawy. Ponad 10 lat temu został oddany odcinek drogi krajowej 61 który łączy Warszawę z Legionowem i dalej Serock. Powstanie tego odcinka w znacznym stopniu poprawiło komunikację Legionowa z Warszawą. Zlikwidowało „wąskie gardło” które znajdowało się na ulicy Modlińskiej mniej więcej na wysokości ulicy Aluzyjnej. Uruchomienie szybkiej kolei miejskiej dopełniło komunikacyjnego dzieła. Wszystko to sprawiło, że dojazd do centrum Warszawy zajmuje nie więcej niż 30 min.

Około 3 lata temu został wybudowany budynek dworca oraz oddany do użytku parking wielopoziomowy typu „parkuj i jedź”.
Takie działania z pewnością wpłynęły na podniesienie atrakcyjności Legionowa jeśli chodzi o miejsce do życia dla mołodych osób pracujących w Warszawie.
Co z kolei przełożyło się na inwestycje mieszkaniowe i nowe domy powstające w Legionowie.

Miasto rozwija się w widoczny sposób. Powstają nowie mieszkania, poprawia się komfort życia mieszkańców. Zmniejsza się liczba osób zamieszkujących w jednym mieszkaniu jeśli chodzi o dotychczasowych mieszkańców. Przybywa również nowych mieszkańców którzy zachęceni atrakcyjnymi cenami mieszkań i dobrą komunikacją, postrzegają Legionowo jako atrakcyjne miejsce do życia. Rośnie liczba nowo budowanych mieszkań i domów. Oprócz spółdzielni mieszkaniowej SML-W buduje Urząd Miasta ale też prywatni inwestorzy i drobni developerzy.

Poza komfortowymi budynkami wielorodzinnymi powstają nowe domy wolnostojące.
Coraz częściej jednak są to domy w zabudowie bliźniaczej oraz domy w zabudowie szeregowej. Wynika to z ograniczonej liczby działek, które jeszcze pozostały w samym Legionowie.

Jako architekt wnętrz dostrzegam w Legionowie coraz większy potencjał do pracy. Powstające nowe domy mają ciekawą, nowoczesną bryłę, a ich przyszli mieszkańcy mają coraz wyższe oczekiwania co do komfortu użytkowania oraz poziomu i estetyki aranżacji wnętrz.

Otrzymuję coraz więcej zapytań dotyczących projektowania wnętrz domów wolnostojących czy segmentów w zabudowie szeregowej właśnie z terenu Legionowa, Serocka czy też Nowego Dworu Mazowieckiego. Oczekiwania co do usługi są bardzo szerokie, co nie ukrywam cieszy. Już nie tylko w Warszawie w której pracuję na codzień ale też w Legionowie, znajduję zapotrzebowanie na projektowanie wnętrz w tak szerokim zakresie jaki oferuję.

Nie dziwi mnie to. Legionowo aspiruje i podejmuje szereg działań by stać się świetnym miejscem do życia w bezpośrednim sąsiedztwie tak dużego rynku pracy jakim jest Warszawa. Sąsiedztwo sasów i Zalewu Zegrzyńskiego zapewnia szereg atrakcji i okazji do wypoczynku po pracy i spędzenia czasu z rodziną.

Kilometry ścieżek rowerowych, bliskość natury i wspomniany zalew dający okazje do odpoczynku nad wodą. Do którego dojazd rowerem zajmie nie więcej niż 40 min poruszając się cały czas bezpiecznie ścieżkami rowerowymi.

Zaplanowanie całodniowej wycieczki z rodziną nie stanowi najmniejszego problemu.
Legionowo to również trasy dla lubiących biegać. To kluby sportowe i siłownie.
Miejsca gdzie można doskonalić szereg umiejętności np.: tanecznych.
Park zdrowia ale też powstające co chwilę kafejki, restauracje. Rosną jak „grzyby po deszczu” i wypełniają się nowymi mieszkańcami którzy szukają odpoczynku po pracy.

Planowane przez Urząd Miasta Legionowo inwestycje modernizacyjne choćby przestrzeni rynku zmierzają do tego, żeby w Legionowie żyło się nowocześnie i bardziej komfortowo.

Zobacz projekt aranżacji wnętrz dwupoziomowego mieszkania w Legionowie.

Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą.

Przeczytaj opinie moich klientów na temat współpracy ze mną. >>>