Projektowanie-wnętrz-warszawa-projekt-kuchni-dekoracja-ściany

Nowoczesne projektowanie wnętrz? Warszawska Praga – kolebka targów designu WZORY

Opublikowane przez

Czy wiesz, że projektowanie wnętrz i warszawska Praga mają ze sobą wiele wspólnego? To właśnie tutaj, w Centrum Promocji Praga Południe, w 2013 roku odbyły się pierwsze Warszawskie Targi Designu WZORY 2013.

Projektowanie wnętrzWarszawa Praga

W 2013 roku po raz pierwszy podczas Warszawskich Targów Designu swoje projekty zaprezentowało ponad 70 adeptów wzornictwa. Wystawcy przedstawili swoje pomysły, bezpośrednio konsultując je z przyszłymi klientami, którzy mogli wybierać wśród najbardziej obiecujących artystów młodego pokolenia. Na targach prezentowane były przede wszystkim nietuzinkowe dodatki, które pozwalają nadać wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Z pewnością dla miłośników designu było to święto sztuki użytkowej.

Czy targi designu to tylko tradycyjnie pojmowane projektowanie wnętrz? (Warszawa) Praga w trakcie wydarzenia należała także do dzieci – i to w wielu wymiarach. Po pierwsze, wystawcy prezentowali kolekcje poświęcone wzornictwu dla najmłodszych. Po drugie, organizatorzy przygotowali dla najmniejszych uczestników specjalny kącik kreatywnych zabaw.

Kolejne odsłony targów

Dotychczas odbyło się już sześć edycji wydarzenia poświęconego nowoczesnemu wzornictwu w sztuce użytkowej. Z czym w stolicy kojarzyć targi designu, a tym samym projektowanie wnętrz? Warszawa: Praga (Centrum Promocji Praga Południe, Praska Drukarnia), Mokotów (Nowy Teatr), Mokotów (Królikarnia) i Śródmieście (Dom Towarowy Braci Jabłonowskich).

Kategorie: