sypialnia-nowoczesne-mieszkanie-projekt-wnętrz-warszawa

Nowoczesne wnętrze – projektant wnętrz Warszawa

Opublikowane przez

Co tak naprawdę kryje się pod tym pojęciem ? Jak ma wyglądać nowoczesne wnętrze ?
Jako architekt wnętrz pracujący w Warszawie często spotykam się z prośbą o przygotowanie projektu wnętrz, właśnie w tym stylu. Zmierzmy się zatem z tą tematyką. Postaram się w kilku zdaniach, przybliżyć konstrukcje projektu i założenia dla tego stylu.

Sam styl narodził się z buntu przeciw przepychowi, bogatym zdobieniom i ornamentom. Założenie było bardzo zwięzłe, nowoczesne wnętrze ma być proste i funkcjonalne. Trafiło to na podatny grunt XX w.i zaczęło kiełkować. Projektanci skupiali się wokół nowego nurtu. Za przykład może służyć niemiecki ośrodek Bauhaus. Również działalność projektantów, jak Ludwig Mies van der Rohe czy Le Corbusier oraz wielu innych.

Jak już wspomniałem założenia stylu to przede wszystkim prostota. Dzisiaj z perspektywy czasu można powiedzieć, że założenia wtedy wyprzedziły i doskonale przewidziały potrzeby dzisiaj. Wynikające ze stylu życia jaki prowadzimy. Nowoczesna aranżacja wnętrz doskonale wpisuje się w nasz wielkomiejski styl życia. Duże proste płaszczyzny powiększające przestrzeń, duże tafle luster, uporządkowane linie i prosta geometria. Wszystko to żeby oddać nam przestrzeń, którą zabiera wciąż rozwijająca i rozbudowująca się stolica. Koszt coraz wyższy zakupu mieszkania sprawia, że nasze przestrzenie życiowe są coraz bardziej kompaktowe. W moim odczuciu w tym miejscu, tym bardziej należy się zatrzymać i jako projektant wnętrz, pochylam się pod tym kątem nad każdym projektem nad którym pracuję. Przyjmując za jedno z głównych założeń, zawalczyć o to by przestrzeń odczuwana przez nas w każdym mieszkaniu, była jak największa. Dodatkowo prosta stylistyka nowoczesnych wnętrz stanowi doskonale tło dla powszedniego bałaganu. Który chcąc nie chcąc powstaje w codziennym pośpiechu. W swoich projektach staram się ukryć wspomniany codzienny rozgardiasz w zamkniętych zabudowach wnęk, ukryć go za dużymi płaszczyznami frontów obszernych szaf.

Kolory w aranżacjach nowoczesnych wnętrz. I znowu jest to niezbyt rozbudowana gama, bo zamyka się właściwie w czterech kolorach. Biały, czarny, szary i beże, niewiele prawda? Ale umiejętne poruszanie się w tej kolorystyce potrafi zdziałać cuda. Wystarczy by zbudować przyjazne wnętrze, które nie przytłacza nadmiarem bodźców, efektami wow wyskakującymi z za każdego rogu. Ale delikatnie otula nas zmęczonych dniem codziennym. Niczego nie jest za dużo, wszystko w sam raz. Mam przekonanie, że rolą projektanta wnętrz jest przygotowanie wnętrza nie do sesji, a do codziennego użytkowania. Stworzenie takiego tła, na którym nawet codzienny bałagan wygląda dobrze :-).Tylko pojedyncze akcenty kolorystyczne postawione we wnętrzu jak przysłowiowa kropka nad „i”

Nowoczesne wnętrze – materiały, tu mamy prawdziwy przepych. Idea wnętrz w stylu nowoczesnym ogranicza do minimum ilość dodatków i dekoracji. Ciężar dekorowania przenosi właśnie na użyte materiały, a ich na chwilę obecną mamy prawdziwy przepych. W różnych formatach i cenach. Jedno trzeba zaznaczyć, aranżacje wnętrz w nowoczesnym stylu to proste materiały ale wysokiej jakości. I tu można wymieniać do woli. Na podłodze świetnie sprawdzi się deska drewniana w dużych formatach. Ociepli klimat wnętrza i wprowadzi niepowtarzalny, przyjazny klimat. Dla miłośników chłodnych minimalistycznych wnętrz doskonale sprawdzą się płyty gresowe w dużych formatach. Nie należy też zapominać o betonie, wszechobecnym już ale nadal na czasie i w dobrym stylu. Podłogi z polerowanego betonu czy żywic są również doskonałą propozycją. Na ściany – gresy w dużych formatach lub wielkoformatowe spieki, które projektanci wnętrz tak kochają. Spieki doskonale wpisują się w stylistykę nowoczesnych wnętrz, oferują jakość, duże płaszczyzny bez fug i podziałów.

Zobacz też: Architekt wnętrz Warszawa – beton architektoniczny w kilku słowach.

Dodatki w stylu nowoczesnym to raczej wąskie zagadnienie. Gdyż założenie stylu jest takie, że mniej niż więcej. W moim odczuciu są one potrzebne, choć by dlatego, że mamy w sobie skłonność i chęć zakupu ładnych rzeczy. Co mogę poradzić jako projektant wnętrz? Dwie podstawowe zasady, jakimi powinniście się kierować.

  1. Zdecydowanie mniej niż więcej.
  2. Jakość bardziej niż ilość.

Doskonałym dodatkiem do nowoczesnego wnętrza będą ciekawe grafiki na ścianach, które dodatkowo możemy podświetlić za pomocą ciekawych opraw. Pojedyncze wazony lub wazy stylowe i wysokiej jakości. Wszystko sprowadza się do tego, żeby zakupy były bardzo dokładnie przemyślane, a ilość dodatków nie zagracała przestrzeni.

światło w nowoczesnym wnętrzu to obszerny temat. W tym stylu traktowane jest jako jeden z głównych narzędzi do dekorowania wnętrza. Można z pełnym przekonaniem powiedzieć, że nowoczesne wnętrza dekorujemy światłem. Różnorodność opraw dostępna na rynku pozwala na budowanie całych scen. Oprawy minimalistyczne, oszczędne w formie ale wysokiej jakości. Źródła światła o różnym rozproszeniu. Wszystko to pozwala oświetlać, doświetlać, podświetlać, a co za tym idzie budować nastrój we wnętrzu. Nie sposób w tym momencie nie wspomnieć o systemach inteligentnych. Pozwalają sterować całymi grupami opraw tworzącymi scenę świetlną. Nowoczesne wnętrze to wspomniane systemy schowane za obszernymi płaszczyznami dekoracyjnych okładzin. Sterowane z poziomu smartfona i ułatwiające nam codzienne życie, ale to już oddzielny temat.

Zobacz też: Fibaro – współtwórca klimatu w aranżacji wnętrz

Zobacz też: Projekt mieszkania w stylu nowoczesnym 60 m2 Warszawa-Wilanów

Zapraszam do współpracy, chętnie służę swoją wiedzą i doświadczeniem.
Wyślij rzut mieszkania, zapytaj o wycenę. Architekt wnętrz Warszawa – oferta

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategorie: ,