łazienka-na-poddaszu-wanna-pod-skosem-wc-wiszący-ideal-standard-tessi

Praktyczna łazienka bez płytek, czy to możliwe ?

Opublikowane przez

Już pierwszy człon tytułu dla wielu osób wyda się absurdalny, a odpowiedź na postawione pytanie zupełnie niepotrzebna. Przyzwyczailiśmy się do modelu łazienki wyłożonej płytkami „od stóp do głów” i dla wielu osób inny wariant nie wchodzi w grę. Oczywiście możemy bawić się wzorem i kolorem, ale cały czas w ramach założenia, że płytka jednak musi być.

Zanim przedstawię swoje stanowisko jako architekt wnętrz postaram się zasygnalizować kilka rozwiązań dla tych osób, które chcą wyjść poza utarty schemat i poszukują bezpiecznych rozwiązań na stworzenie ciekawej aranżacji łazienki bez lub z bardzo ograniczonym zastosowaniem płytek ceramicznych.

Najdalsze od utartego schematu rozwiązanie to pokrycie ścian farbą. Ktoś zapyta, ale jak farbą? Co z kabiną prysznicową ? Otóż jak by odpowiedział dobry wykonawca. Nie ma problemu.
W obecnej chwili mamy dostępne na rynku farby czy też całe systemy. Nie odwołując się do konkretnego produktu, lecz ogólnie. Co do zasady nawet w takich przestrzeniach jak prysznic czy przestrzeń przy wannie swobodnie i bezpiecznie możemy użyć hydrofobowej farby o właściwościach antygrzybicznym nakładanej zwykle w ilości 2 do 4 warstw. Jej celem jest uszczelnienie i bezspoinowe pokrycie zaplanowanej przestrzeni. Wybór kolorów farb jest bardzo duży. Możemy też wybrać jej połyskliwość. Jeszcze nie dawno tego typu produkty dostępne były tylko w połysku. Na chwilę obecną mamy do dyspozycji również półmat.

Dodatkowo niektóre systemy rekomendują zastosowanie ceramicznego lakieru zabezpieczającego jako ostatnia odcinająca i zabezpieczająca warstwa odporna na ścieranie, ale też na działanie detergentów.

Jako architekt wnętrz w swoich projektach korzystam z takich rozwiązań w przypadku łazienek na poddaszu gdzie skosy przebiegają nad wanną czy nawet kabina prysznicowa jest zlokalizowana pod skosem dachu.
Wtedy często łączę je z tradycyjnym rozwiązaniem jakim jest ułożenie płytek.

Inne rozwiązania które można zamiennie stosować jako alternatywę dla płytek w kolejnych wpisach.

Zapraszam oczywiście do zapoznania się z moimi projektami oraz zdjęciami z realizacji projektów oraz do współpracy.

Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą.

Przeczytaj opinie moich klientów na temat współpracy ze mną. >>>

Tagi: , ,

Kategorie: