Projektanci wnętrz Warszawa – projekt mieszkania 65 m2 Warszawa-Mokotów

Architekt wnetrz projekt holu w stylu skandynawskim, fronty szafy lustro

Projekt wnętrz mieszkania przygotowany dla rodziny dwa + jeden. 65 m2. Aranżacja wnętrz Warszawa Mokotów.Powierzona mi powierzchnia mieszkania zawierała salon z aneksem kuchennym, hol, łazienkę oraz dwie sypialnie, a także garderobę. Mieszkanie zlokalizowane na parterze. Główne założenia dla projektu wnętrz to jasne możliwie przestronne wnętrze. Przestrzeń którą da się odczuć już od wejścia. Wygodny hol z dużą naprawdę pojemną szafą. Fronty szafy z luster dodatkowo powiększające przestrzeń.

W salonie i kuchni wystrój wnętrz zakładał jasne kolory. Projekt wnętrz zakładał użycie sklejki brzozowej jako materiału na meble. Pozostawiłem nieoklejone ranty pokazujące ciekawy przekrój materiału, polakierowana lakierem bezbarwnym półmatowym. Cześć otwarta szafki przy kuchni wykonana została z blachy stalowej polakierowanej czarnym matowym lakierem.

Nie bez znaczenia tym razem był budżet który inwestorzy założyli sobie na wykończenie mieszkania. Jako architekt wnętrz szukałem budżetowych rozwiązań które będą mnie satysfakcjonowały wizualnie.Stół został wybrany w wariancie ekonomicznym, żeby uatrakcyjnić jego wygląd, na jego blat poleciłem nałożyć beton architektoniczny. Materiału zostało po wykonaniu frontów meblowych. To nadało meblom ciekawego charakteru, a aranżacja wnętrz zyskała lekko industrialny wyraz.

Ten zabieg spodobał się inwestorom, a podejście do projektu wnętrz wpisywało się w obowiązujące trendy.

Tkanina rozpięta na ścianie, pomysł inwestorów. Wprowadziliśmy go do projektu wnętrz zgodnie uznając, że pepitka będzie doskonale pasowała do całości.

Pracując w Warszawie jako architekt wnętrz staram się wciągać swoich klientów w proces tworzenia
aranżacji wnętrz ich przyszłego mieszkania.
Takie działanie pozwala mi jeszcze bardziej zorientować się w tym co lubią i z czego będą najbardziej zadowoleni. W rezultacie projekty wnętrz które tworzę niemal idealnie trafiają w gusta i potrzeby moich klientów.

Łazienka stanowi kompromis naszych ustaleń, miała być kolorowa. I tak się stało ale użyłem w aranżacji wnętrz lekko zgaszonych i stonowanych kolorów. Ciepły odcień forniru z dębu czerwonego uzupełnia koncepcję.
Przy tym wszystkim łazienka jest bardzo wygodna. W projekcie funkcjonalnym zapewniłem wystarczającą ilość miejsca do korzystania z wszystkich funkcjonalności łazienki. Duża przestrzeń kąpielowa, spory blat i półki otwarte jak i zamknięte. W stosunkowo niewielkim mieszkaniu przestrzenie do przechowywania są „na wagę złota”.

Projekt sypialni – pomieszczenie raczej niewielkich gabarytów ale ma wszystko co potrzeba. Całkiem spore łóżko, szafa, nie jakaś bardzo duża ale wystarczająca. Tu należy dodać, że garderoba jest jest po drugiej stronie korytarza. Znalazło się też miejsce na niewielkie biurko i całkiem spore siedzisko pod oknem oraz pod nim pojemne szuflady.
Dla mnie w przygotowaniu aranżacji wnętrz dla rodziny ważne jest żeby każda sypialnia stanowiła autonomiczną przestrzeń. I to jako architekt wnętrz pracujący w Warszawie staram się wdrażać w swoich projektach.