Projektant wnętrz Warszawa – inwentaryzacja pomieszczeń z natury.

Projekt wnętrz wymaga dużej precyzji wykonania. Mam tu głównie na myśli detale i stosowanie się dokładnie do wymiarów wg. których mają zostać wykonane. Jako projektant wnętrz w swojej pracy staram pracować tylko na wymiarach zdjętych z natury.

Dlatego inwentaryzacja pomieszczeń jest w mojej opinii koniecznością. Nie zawsze jest to możliwe. Deweloperzy w ostatnim czasie niechętnie chcą zgodzić się na wejście do mieszkania i inwentaryzację przed jego odbiorem.To w pewien sposób komplikuje mi pracę, w sytuacji kiedy pracuję nad projektem mieszkania jeszcze przed jego oddaniem

Na szczęście jakość oddawanych mieszkań zauważalnie zmieniła się na lepsze. Rzuty przekazywane przez developerów są dość dokładne i pokrywają się z późniejszą inwentaryzacją.

Najczęściej zatem praca nad projektem wnętrz wygląda następująco. Kiedy nie mogę wykonać pomiaru z natury na początku pracuję na planach dewelopera. Żeby nie tracić czasu, na ich podstawie przygotowuję koncepcję funkcjonalną oraz wizualizację. Projekty dla ekip budowlanych przygotowuję po pomiarze z natury.

Takie zaplanowanie pracy pozwala przygotować 90% projektu aranżacji wnętrz jeszcze przed odbiorem mieszkania. Oczywiście bywają też sytuacje, że cały projekt musi zostać zakończony i przygotowany do realizacji na moment odbioru mieszkania. Nie stanowi to problemu, ewentualne niezgodności czy różnice wymiarowe względem projektu wnętrz koryguję i wyjaśniam w trakcie nadzorów na budowie.