aneks_sypialny_3

Projektant wnętrz Warszawa – nowoczesne wnętrze w industrialnym stylu

Opublikowane przez

Nie każdy może mieszkać w lofcie, a bez wątpienia duża część klientów chciała by. Nie trzeba było za tem zbyt długo czekać, żeby industrialny loftowy styl rozlał się po restauracjach, a stamtąd przeniósł się w mniejszym lub większym stopniu do naszych mieszkań. Nie bez znaczenia jest tu wariant ekonomiczny, ale nie na tym chcę się skupić. Tak czy tak industrialne akcenty zaczynają pojawiać się we wnętrzach w nowoczesnym stylu.

Jako projektant wnętrz określił bym to jako powstanie nowoczesnych wnętrz w industrialnym stylu. Nie ma w nich starych belek konstrukcyjnych, czy stalowych elementów konstrukcji. Odbierając mieszkanie od dewelopera nie mamy też instalacji wiszącej gdzieś pod sufitem czy też starej cegły. Mamy równo otynkowane ściany, gładkie i białe. Równą, co raz częściej niemal idealnie wypoziomowaną wylewkę.

Ale spotykamy się ze znajomymi w tych wspomnianych już loftowych wnętrzach restauracji i klubów. Akceptujemy ten surowy styl, a wręcz zaczyna się nam podobać. Jest charakterystyczny, oryginalny i chciało by się choć trochę go mieć.

Powoli nasiąkamy tą stylistyką, przenosimy ją do własnej codzienności. Nie jest to nic złego wręcz przeciwnie. Powstają ciekawe zestawienia materiałów. Wnętrza w stylu industrialnym, które są trochę „grzeczniejsze” niż taka typowo loftowa, faktyczna aranżacja, gdzie podstawą jest istniejąca przestrzeń.

Architekt wnętrz (Warszawa)- co ja o tym myślę?

Podoba mi się to przenikanie styli, lubię te zestawienia. Moim zdaniem industrialne akcenty wnoszą dużo fajnego w nowoczesne, uporządkowane, często wręcz hotelowe wnętrza. Wystarczy przytoczyć kilka przykładów z którymi zapewne większość się spotkała. Mam tu na myśli szklano stalowe ścianki tzw. ścianki loftowe w łagodniejszym wydaniu oszlifowane na gładko spawy, polakierowane na czarny matowy kolor, wstawione w nowoczesne wnętrze nadają mu charakteru i atrakcyjności. Ten element doskonale przylgną do wnętrz w nowoczesnym stylu.

Nie był bym sobą nie wspomniawszy o betonie architektonicznym, chyba jako pierwszy materiał pojawił się i na stałe zadomowił w nowoczesnych wnętrzach. Ściany, betonowe płyty, betonowe blaty i zlewozmywaki po fronty szafek i betonowe donice czy dodatki. Ale nie na tym kończy się lista materiałów, jak już jesteśmy przy fakturach ściennych to warto wspomnieć o imitacji rdzy. Świetny materiał nakładany na ścianę, potraktowany utleniaczami do złudzenia w wyglądzie i dotyku przypomina zardzewiałą stalową blachę. Ale o tym materiale szerzej w innym wpisie. Tymczasem pozostając przy metalu, czarna stalowa blacha, lakierowana proszkowo jest świetnym materiałem na okładzinę ścian czy delikatne minimalistyczne półki.

Jako projektant wnętrz, chcąc stworzyć loftowe mieszkanie w bloku z pewnością wziął bym pod uwagę położenie na ścianie płytki imitującej starą cegłę. Choć jest dużo wnętrz zrealizowanych przy użyciu tego materiału. Niestety nie wszystkie produkty tego typu są dobrej jakości i dobrze wyglądają. Ale jeśli budżet mnie ogranicza i muszę użyć budżetowej wersji takiej cegły to tworzę z niej fakturę na ścianie i maluję na kolor. Daje to wrażenie odkrytej cegły pokrytej farbą do ścian. Wierzcie mi, że również tworzy to fajny efekt, a farba maskuje niedopracowanie materiału. Można wtedy użyć taniej gipsowej płytki ceglanej.

Nowoczesne wnętrza, to walka o przestrzeń, duże jednolite płaszczyzny z możliwie niewielką ilością podziałów. Podłoga drewniana to zdecydowanie jedna z tych płaszczyzn we wnętrzu która dużo wnosi do wnętrza. Za pomocą drewnianej deski podłogowej można ukierunkować wnętrze, nadać mu zamierzony styl i kierunek. Projektując wnętrza nowoczesne w industrialnym stylu z uwagą pochylam się nad wyborem podłogi drewnianej. Chcąc użyć bardziej wyrazistej deski podłogowej w uporządkowanym nowoczesnym wnętrzu wiem, że musi być to wyważony wizualnie materiał bo łatwo, używając zbyt rustykalnej deski wyjść z subtelności w przesadę.

Zbliżając się powoli do końca, jako architekt wnętrz mogę z całą pewnością potwierdzić, że zaproszenie industrialnych akcentów i dodatków do uporządkowanej przestrzeni mieszkania w nowoczesnym stylu z pewnością wyjdzie na korzyść.

Zapraszam do współpracy, chętnie wspomogę swoją wiedzą i nie małym doświadczeniem.
Wyślij rzut mieszkania, zapytaj o wycenę. Architekt wnętrz Warszawa – oferta

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Kategorie: ,