HOL4_projekt_wnętrz_warszawa

Projektowanie i aranżacja wnętrz – jakich błędów unikać przy projektowaniu mieszkania.

Opublikowane przez

Projektowanie i aranżacja wnętrz – jakich błędów unikać przy urządzaniu mieszkania.

1. Zadbaj o ergonomię we wnętrzu. Nie łam jej zasad.

Nawet najładniej zaprojektowane mieszkanie jeśli nie będzie praktyczne i wygodne nie będzie w pełni zadowalało swoich mieszkańców. Zasady ergonomii w projektowaniu i aranżacji wnętrz to zbiór wytycznych, które powinny zostać bezwzględnie zachowane. Wszystkie projekty wnętrz, nad którymi pracuję zaczynam od tworzenia koncepcji funkcjonalnej. Rzutu, na którym dokładnie widać ustawienie wszystkich sprzętów oraz przejść między nimi.
Samodzielnie urządzając mieszkanie nie pomijajcie tego etapu. Zanim podejmiecie decyzję o wyborze i zakupie poszczególnych elementów we wnętrzu upewnijcie się, że ich wielkość jest odpowiednia. Jak również, że zostaje odpowiednia ilość miejsca, żeby się poruszać i z tych wszystkich sprzętów korzystać.

2. Nie bądź niewolnikiem swojego mieszkania.

Wybieraj praktyczne rozwiązania. Zrezygnuj w płaszczyzn w czarnym połysku, jeśli nie masz czasu na ścieranie kurzu 2 razy dziennie. Szklany blat stołu do praktycznych nie należy. 
Rezygnujemy z białych kanap i dywanów jeśli wcześniej zdecydowaliśmy się na psa. I tak dalej. I tak dalej. Mieszkanie ma być miejscem do życia i wychowywania dzieci. Wybór praktycznych materiałów teraz, może zaoszczędzić wielu nerwów później.

3. Za dużo mebli i dodatków zabiera przestrzeń w mieszkaniu.

…”.Mniej znaczy więcej.” To znana zasada ale jak pokazuje wiele przykładów aranżacji mieszkań ciężka do zastosowania. A warto, bo doskonale sprawdza się w małych i w dużych mieszkaniach. Jest tak dużo pięknych dekoracji w sklepach, a mieszkanie macie tylko jedno. Nie da się w nim zmieścić wszystkich, to nie wystawa sklepowa. Zalecam przemyślane zakupy „na zimno”.

4. Źle zaplanowane oświetlenie.

Projektowanie i aranżacja wnętrz to nie tylko materiały na podłogi i ściany czy tkaniny i kolorystyka. Olbrzymie znaczenie dla końcowego efektu ma oświetlenie. Nie dajcie się zwieść fałszywej oszczędności. Wykonanie w ścianach bruzd na przewody to nie tragedia. Warto zadbać o dodatkowe punkty oświetleniowe.
Developerzy nadal oferują w standardzie maksymalnie dwie sekcje oświetleniowe. Oświetlenie główne i kinkiety. A możliwości są niemal nieograniczone. Światłem można tworzyć dekorację na pustej ścianie.

5. Projektowanie i aranżacja wnętrz.

Nie ulegaj bezwględnie modzie.

Trendy we wnętrzach. W projektowaniu wnętrz każdy sezon przynosi ze sobą modne zestawienia elementów i kolorów. Czy warto im ulegać ? Na pewno tak ale moim zdaniem umiarkowanie. Aranżacja wnętrz mieszkania którą można określić mianem ponadczasowej to taka która jest plastyczna i łatwo można ją ubrać w elementy charakterystyczne i modne w danym sezonie.

6. Za dużo styli w jednym wnętrzu.

Konsekwencja w projektowaniu wnętrz się opłaca.

Inspiracji wokół nie brakuje. Świetnie zaaranżowane wnętrza w oparciu o różne style projektowania wnętrz. Pierwsze ważna rzecz to trzeba się na coś zdecydować. Druga, może nawet ważniejsza to konsekwentne trzymanie się wybranego stylu.
W przeciwnym wypadku Wasze mieszkanie będzie zlepkiem przedmiotów w różnych stylach które do siebie nie pasują.

7. Staraj się inspirować nie kopiować.

Każde wnętrze jest inne. Kubatura, światło, inne są założenia. Przenoszenie znalezionych zaobserwowanych aranżacji wnętrz do swojego mieszkania jeden do jednego nie jest najszczęśliwszym pomysłem. Zawsze konieczna jest optymalizacja takiego pomysłu i zaadoptowanie go do konkretnego pomieszczenia.

8. Nie upychaj mebli pod ściany.

Ustawianie mebli pod ścianami. Zupełnie nie mogę zrozumieć dlaczego choć tak często spotykam się z takim właśnie sposobem ustawiania mebli. Jest to zdecydowanym błędem. Meble tapicerowane żeby wyglądały dobrze potrzebują trochę „oddechu”. Odsunięcie ich od ściany spowoduje że pomieszczenie będzie bardziej przestrzenne.

9. Łazienka cała w płytkach.

Jak łazienka to płytki, a jak płytki w łazience to wszędzie i pod sufit. Dlaczego? Głównym celem układania płytek w łazience jest zabezpieczenie przed wodą oraz stworzenie pomieszczenia łatwego do utrzymania w czystości. Układajmy zatem płytki tam gdzie są one potrzebne. Przy WC, przy wannie czy kabinie prysznicowej. W okolicach umywalki ale nie koniecznie na wszystkich ścianach i pod sam sufit.

Urządzanie wnętrza własnego mieszkania to duża inwestycja również finansowa. Warto skorzystać z pomocy osoby doświadczonej. Nauka na własnych błędach może być stresująca i kosztowna. Chętnie pomogę w zaprojektowaniu Waszego nowego mieszkania. Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą.

Przeczytaj opinie moich klientów na temat współpracy ze mną. >>>

Zobacz moje projekty, zdjęcia z realizacji. >>>

Wyślij rzut mieszkania! Poproś o wycenę! >>>

Tagi: , , , , , , , ,

Kategorie: ,