aranżacja-kuchni-projektowanie-i-aranżacja-wnętrz-projekt-wnętrz-domu-zabudowa-meblowa-barek-w-kuchni

Projektowanie wnętrz – jak zaaranżować mieszkanie w bloku?

Opublikowane przez

Warszawa Żoliborz – dzielnica o wyjątkowych walorach urbanistycznych. Znamcząca część tej dzielnicy została zbudowana jeszcze przd II wojną światową. Znajdują się tu osiedla willowe, skupiska modernistycznej zabudowy wielorodzinnej. Właśnie na Żoliborzu tworzyli najwybitniejsi nowoczesnej polskiej architektury, w tym Barbara i Stanisław Brukalscy, których dorobek jest honorowany. Dowodem na to jest nagroda ich imienia.
Wiele nagrodzonych inwestycji zwłaszcza przy ul. Pogonowskiego.

Jako architekt wnętrz bardzo doceniam walory architektoniczne tej dzielnicy i nagrodzonych inwestycji.

Mały metraż w pewnym stopniu ogranicza projektowanie wnętrz, a Białołęka to dzielnica, w której dominuje budownictwo wielorodzinne i małe mieszkania. Jak zaprojektować niewielką przestrzeń, aby miała ona niepowtarzalny klimat?

Pomysłowe projektowanie wnętrz

Białołęka to stosunkowo młoda dzielnica, która niedawno skończyła zaledwie 20 lat. Zgodnie z trendami w nowym budownictwie większość mieszkań białołęckich blokach nie przekracza swoją powierzchnią 50 m2. Jak w takim razie efektywnie zaprojektować wnętrze na Białołęce? Najważniejsze są dobre rozwiązania i funkcjonalność. Warto wziąć pod uwagę pojemne meble, które dobrze się prezentują i równocześnie nie zagracają wnętrza. Ważne są także kolory, które dodadzą pomieszczeniom charakteru.

Trzeba zadbać o oświetlenie

Mieszkanie w bloku to trudne wyzwanie dla architekta, który zajmuje się sztuką, jaką jest projektowanie wnętrz. Białołęka i jej zabudowa to nie tylko niewielki metraż – to także małe okna, a więc i pomieszczenia wymagające odpowiedniego oświetlenia. Profesjonalny architekt potrafi rozplanować je w taki sposób, aby zmienić atmosferę pomieszczenia w zależności od potrzeb domowników i dobrze oświetlić miejsca, które tego wymagają (np. powierzchnię roboczą blatów czy stół jadalny).

Wnętrze z charakterem

Projektowanie wnętrz, Białołęka, bloki, małe metraże, niewielkie okna – czy to się może udać? Oczywiście. Dobry architekt potrafi zaaranżować każde wnętrze tak, aby mieszkanie w nim było przyjemnością. To dlatego często warto ponieść dodatkowe koszty i wydać kilka tysięcy złotych na fachową poradę – przecież wnętrza będą służyły przez lata.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Kategorie: