Architekci-wnętrz-warszawa-projekt-domu-stół-w-przestrzeni jadalni-między-aneksem-kuchennym-a-salonem

Projektowanie wnętrz – Bielany uległy modzie na otwarte przestrzenie

Opublikowane przez

Stolica postawiła na modne projektowanie wnętrzBielany, Praga i Żoliborz pełne są perełek architektonicznych, których właściciele mogą cieszyć się wygodnym życiem w przestronnych, funkcjonalnych pomieszczeniach. Czy wiesz, dlaczego warto postawić na duże przestrzenie?

Otwarte przestrzenie są funkcjonalne

Dziś najczęściej spotykane aranżacje to te rozwiązania, w których otwarta kuchnia łączy się z salonem i jadalnią. W projektach w nowoczesnym stylu często pomieszczenia płynnie przechodzą jedno w drugie, tworząc funkcjonalny ciąg kuchnia-jadalnia-salon. Wielokrotnie takie wnętrze pełni także funkcję przechodnią. Odchodzi od niego korytarz prowadzący do łazienek i dalszych pokoi lub schody na piętro, które równocześnie stanowią ozdobę otwartego salonu.

To rozwiązanie świetnie sprawdzi się także w przypadku rodzin, których członkom zależy na tym, aby spędzić wspólnie jak najwięcej czasu. Dzięki otwartej aranżacji przestrzeni osoba przygotowująca posiłki może mieć oko na bawiące się w salonie potomstwo lub, w czasie spotkań towarzyskich, brać udział w rozmowach toczących się przy stole w jadalni.

Projektowanie wnętrz Bielany – w starym budownictwie nie rezygnuj z marzeń

Nowocześnie zaprojektowane wnętrza na Bielanach najłatwiej jest znaleźć w nowych budynkach. Nie oznacza to jednak, że stare budownictwo pozbawione jest rozwiązań architektonicznych na miarę XXI wieku. Profesjonalny architekt z powodzeniem może przearanżować wnętrza w leciwej kamienicy. Jest w stanie nawet zrealizować pomysł kompletnie odmieniający dotychczasowe projektowanie wnętrz. Bielany, nawet te stare, z pewnością mogą uzyskać nowe, bardziej funkcjonalne oblicze.

Kategorie: