Projektowanie wnętrz Legionowo, projekt dwupoziomowego mieszkania 67m2

Dwa poziomy w Legionowie. Inwestorzy zakupili mieszkanie bardzo ciekawe. 67 m2 na dwóch poziomach. Na najwyższym piętrze trzypiętrowego budynku. Na pierwszy rzut oka można by je określić jako obiecujące, bardzo ciekawe ale też kłopotliwe. Bo jak podzielimy tę przestrzeń na dwa poziomy to otrzymamy dwie kawalerki.

Układ ścian działowych zaproponowany przez dewelopera sprawiał, że mieszkanie było bardzo ciasne. Bardzo mały hol wejściowy, salon nieproporcjonalnie mały do powierzchni dolnego poziomu, mały pokój na poziomie dolnym oraz łazienka. Na poziomie drugim duża otwarta przestrzeń w założeniu jako sypialnia na antresoli. Znajdowała się też pustka którą developer był zmuszony zamknąć wyłączając z mieszkania. Już po pierwszych szkicach pokazał się potencjał zawarty w tym mieszkaniu .

Działanie, które zaproponowałem malowały przerażenie na twarzach inwestorów. Przebudowa niemal wszystkich ścian działowych na poziomie pierwszym zakładała zmniejszenie dwóch najmniejszych pomieszczeń, mianowicie łazienki i pokoju. Po dokładnej analizie uznałem, że ich zmniejszenie nie wpłynie na funkcjonalność,a odzyskana powierzchnia zasili salon. A salon tego potrzebował, bo w pierwotnym układzie nie wstając z kanapy można było niemaL sięgnąć do lodówki.

Znikną zatem fragment ściany który w małym pokoju tworzył niepotrzebny korytarz, a w holu zabierał miejsce, które teraz jest dodatkową przestrzenią chociażby do przywitania gości. W pokoju nadal mieści się wszystko co potrzeba, a łazienka zyskała nawet szafę tzw. gospodarczą na potrzebne rzeczy.

Na poziomie drugim zamknięta przez dewelopera pustka została otwarta i powstała na jej miejscu całkiem spora łazienka z dużym prysznicem typu Walk-in.
Zaprojektowałem wystarczającą i komfortową przestrzeń przy umywalce oraz zamknięte w szafie meblowej miejsce na pralkę.

Projektowanie wnętrz tego dwupoziomowego mieszkania w Legionowie zaowocowało również zamkniętą bardzo prywatną już teraz sypialnią dużą garderobą za kotarą oraz biblioteczną przestrzenią z miejscem do pracy.

Nie wszystkie elementy projektu wnętrz zostały już wykonane ale już niedługo cała aranżacja wnętrz (Legionowo) będzie kompletna.

Opisując projektowanie wnętrz w tym mieszkaniu nie mogę nie wspomnieć oschodach na drugi poziom. W tym punkcie projektu wnętrz inwestorzy wykazali się dużym zaufaniem do mnie jako projektanta. Padła propozycja schodów znacznie węższych niż tradycyjnie. Finalnie szerokość stopni to 60 cm wewnątrz pomiędzy ścianą, a balustradą. Jak się okazuje wystarczające jest to dla komfortowego poruszania się góra dół. Jaka korzyść dla salonu. Ograniczony z każdej strony na początku, teraz w każdą stronę zyskał więcej miejsca.

Mogę śmiało powiedzieć, tym pewniej, że wiem że właściciele zgodzą się zemną, że jako projektant wnętrz spełniłem swoje zadanie i znacznie poprawiłem zastany układ funkcjonalny tego mieszkania.

Wizualnie oczywiście konsekwentnie. Zaproponowałem aranżację w stylu skandynawskim, w jasnych kolorach z naturalnymi materiałami i drobnymi akcentami dekoracyjnymi. Nie chciałem zbytnio obciążać tego projektu elementami dekoracyjnymi. Już elementy wchodzące w skaład konstrukcji mieszkania jak np. wspominane schody są dużym i wyrazistym akcentem. Fragmentami pojawia się tak przeze mnie lubiany beton architektoniczny. Do tego deska parkietowa z lekką fazą, dębowa olejowana. Na podłodze w kuchni płytka hexagonalna w nieregularnym układzie żeby nie wyznaczać jednoznacznej granicy pomiędzy salonem i kuchnią.

Zobacz zdjęcia z innego mieszkania W stylu skandynawskim.

Sama kuchnia niby ma swoją wnękę ale ukradkiem wchodzi na salon czy to blatem pod który częściowo wszuwa się stół, czy w innym miejscu lodówką która „rozpycha się” znajdując sobie miejsce trochę w salonie, trochę w holu. Tworzy przy tym ściankę dekoracyjną z klinkierem od strony salonu ale też dodatkową szafkę na buty w holu. Telewizor wylądował pod schodami które są na tyle wąskie, że nie utrudniają poruszania się po salonie. Matowa czerń jaką są pokryte i oszczędnie zaprojektowana balustrada wygląda bardzo dobrze na szarej ścianie. Dwa kinkiety z dekoracyjnym rozprowadzeniem światła dopełniają aranżacji tej ściany.

Dokładnie na przeciw projektant wnętrz ustawił wygodną sofę z funkcją spania.
Dwa małe stoliki kawowe również w lekkiej konstrukcji . Cześć jadalna jest dokładnie na granicy salonu z kuchnią. Projektant wnętrz założył sobie regulowany wariant przestrzeni stołu w zależności od potrzeby. Wspomniany blat kuchenny który ukradkiem wymyka się z kuchni stanowi dodatkową przestrzeń do pracy na codzień oraz dodatkowe miejsce do postawienia gotowych potraw bezpośrednio przy stole.

Projektowanie i aranżacja wnętrz tego dwupoziomowego mieszkania w Legionowie zakończyła się powstaniem funkcjonalnego, bardzo ciekawego architektonicznie i komfortowego mieszkania.

Zobacz galerie zdjęć z realizacji tego projektu.

Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą.

Przeczytaj opinie moich klientów na temat współpracy ze mną. >>>