Podłoga-w-nowoczesnym-stylu-płytka-hexagonalna

Projektowanie wnętrz Warszawa – jak zaplanować podłogi w mieszkaniu.

Opublikowane przez

Projektowanie wnętrz Warszawa – jak zaplanować podłogi w mieszkaniu.

W procesie projektowania mieszkania można łatwo wyodrębnić i podzielić elementy wystroju wnętrza które stanowią tło i uzupełnienie. Projektowanie wnętrz (Warszawa) to proces który powinien obejmować mieszkanie jako całość. Ustalać jego ostateczny wygląd i charakter jeszcze długo przed rozpoczęciem prac na budowie.

Lepiej planować niż improwizować !

To żartobliwe z lekka stwierdzenie doskonale oddaje różnice między projektowaniem wnętrz przez zatrudnionego w tym celu fachowca, a działaniami na własną rękę.
W tym pierwszym przypadku z wyprzedzeniem udzielane są odpowiedzi na pytania które przy starcie prac na budowie i tak padną.
Projekt wnętrz odpowiada na 90% pytań zadawanych przez ekipę i pozostawia tylko niewielką listę zagadnień do dyskusji na tzw. „żywym organiźmie”. To ogromne ułatwienie dla inwestora.

Projektowanie wnętrz, od ogółu do szczegółu.

Projektowanie wnętrza rozpoczyna się od planowania dużych płaszczyzn i plam kolorystycznych które w znaczny sposób wpływają na styl i narzucają charakter pomieszczeń.
I tu dochodzimy do sedna naszego zagadnienia. Niewątpliwie jedną z takich płaszczyzn jest podłoga.

Podłogi w mieszkaniu jak dobrze je zaplanować ?

Dobrze zaplanowane okładziny podłogowe mają znaczący wpyw na odbieranie powierzchni w mieszkaniu. Ale zanim przejdę do zagadnień związanych z estetyką. Kilka zdań na temat funkcjonalności. Bo dobre rozplanowanie podłóg w mieszkaniu ma również duży wpływ na łatwość użytkowania i utrzymania w czystości.

Jak podłoga w kuchni, a jaka do holu ?

Mimo, że doskonałym zabiegiem zwłaszcza w małych mieszkaniach jest unikanie nadmiernej ilości podziałów. To wyraźnie trzeba zaznaczyć, że przesada w tej kwestii może mieć negatywne skutki.
Hol przy wejściu. Tu zdecydowanie kładziemy podłogę odporną na wilgoć i zarysowania oraz wszelkie skutki spacerów w niesprzyjającej aurze.
To bez wątpienia gres jest materiałem który najlepiej sprawdzi się przy wejściu.
Jako projektant wnętrz stosowałem wielokrotnie podłogę drewnianą już od wejścia ale muszę przyznać, że zawsze w holu znosiła użytkowanie najgorzej.

Kuchnia, to kolejne z pomieszczeń gdzie dobrze dobrana podłoga ma ogromne znaczenie zarówno estetyczne jak i użytkowe. Zważywszy na fakt, że większość projektowanych mieszkań ma układ zaplanowany tak że kuchnia jest częściej aneksem otwartym na salon niż osobnym pomieszczeniem. Aż prosi się żeby podłoga z salonu wchodziła do kuchni i optycznie jeszcze powiększała całą przestrzeń.
To dobre założenie. Z tym, że dobry projektant wnętrz (warszawa) zawsze powinien zadbać o to, żeby zaproponowana estetyka sprawdzała się również w codziennym użytkowaniu. Dlatego w kuchni przy blatach kuchennych warto zastosować gres bo w codziennym korzystaniu z kuchni ten rodzaj podłogi sprawdzi się na pewno lepiej.

Czy ma znaczenie kierunek ułożenia podłogi ?

Zasada mówi, że podłogę powinno się układać w kierunku padania światła. W przypadku widocznej pracy drewna na przestrzeni sezonów grzewczych, pozwala zamaskować delikatne łódkowania desek.
Napewno ustalając kierunek ułożenia podłogi dobrze jest wziąć pod uwagę również kształt pomieszczeń. Sposób ułożenia desek będzie optycznie poszerzał lub wydłużał pomieszczenie. Co również należy wziąć pod uwagę.

Projektowanie wnętrz (Warszawa)- sztuka przewidywania.

Podczas projektowania wnętrz mieszkania musimy pamiętać, że „chwilę” po zamontowaniu podłóg nastąpi montaż drzwi. Należy zatem odpowiednio wcześnie zadbać o odpowiednie wyznaczenie miejsca połączenia podłóg między pomieszczeniami. Powinno być tak zlokalizowane, że po zamknięciu drzwi w żadnym z pomieszczeń nie będzie widać podłogi znajdującej się w tym drugim. Nie ma nic gorszego jak pasek gresu z łazienki widoczny przy drzwiach od strony holu.

Projektowanie wnętrz to szereg zagadnień które trzeba przewidzieć żeby finalny efekt wypadł świetnie. Chętnie pomogę w zaprojektowaniu Waszego nowego mieszkania. Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą.

Przeczytaj opinie moich klientów na temat współpracy ze mną. >>>

Zobacz moje projekty, zdjęcia z realizacji. >>>

Wyślij rzut mieszkania! Poproś o wycenę! >>>

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategorie: ,