Projektowanie wnętrz Warszawa – remont kawalerki Warszawa Praga

Projektowanie wnętrz kawalerki na warszawskiej Pradze to było wyzwanie i walka o centymetry.

Gruntowny remont mieszkania, totalna zmiana aranżacji wnętrz oraz zmiana układu funkcjonalnego. Mieszkanie w bloku z 56 roku które pamiętało jeszcze kuchnię opalaną węglem. W miejscu gdzie jest teraz kuchnia była sypialnia, a wspomniana kuchnia była tam gdzie teraz jest aneks sypialny.

Główne założenia dla tej aranżacji wnętrza to oddzielna kuchnia i koniecznie zamykany aneks sypialny. Projekt wnętrza malutkiej łazienki zakładał dużą kabinę prysznicową.
Tak przygotowana lista oczekiwań dotyczyła powierzchni 38 m2.

Z perspektywy czasu mogę śmiało powiedzieć że wszystko się udało. Powstała oddzielna kuchnia jak już wspomniałem w miejsce wcześniejszej sypialni. Drobna korekta ścian działowych pozwoliła wygospodarować wygodną przestrzeń na prysznic gdzie powstała kabina 90×90 cm. Powstał również aneks sypialny, niewielkie pomieszczenie wydzielone z salonu, z możliwością zamykania w razie potrzeby.

W holu przy wejściu duża ściana z luster przy wejściu w znacznym stopniu łagodzi efekt wąskiego holu. Odczuwanie przestrzeni jest dużo lepsze. Ciąg szaf na ścianie od drzwi wejściowych do salonu zapewnia dużo miejsca do przechowywania. Dodatkowo subtelnie wkomponowane w zabudowę aneksu sypialnianego pawlacze.

Łazienka w pełni funkcjonalna choć bardzo mała mieści wszystko co potrzebne łącznie z pralką.

Realizacja w całości wykonana przez współpracujące ze mną ekipy. Jako architekt wnętrz uznaję tę realizacje za bardzo udaną.