Wizualizacje

W pracy procesie projektowania wnętrz wizualizacja 3D odgrywa bardzo duże znaczenie. Narzędzie które daje nam technologia pozwala przedstawić klientowi pomysł na wnętrze bardzo precyzyjnie, a co za tym idzie w dalszym etapie mogę prowadzić bardzo konkretne ustalenia na podstawie właśnie wspomnianej wizualizacji.
W trakcie projektowania wnętrz bardzo dużo czasu poświęcam na wizualizacje, staram się by były precyzyjne i faktycznie możliwie fotorealistyczne. Zapraszam do obejrzenia efektów pracy na etapie projektowania gdzie pomysł zaczyna nabierać realnych kształtów.

Kolejny projekt wykonany dla przestrzeni mieszkania o powierzchni 65 m2 na warszawskim Bródnie. Projektowanie wnętrz tego mieszkania zakładało generalny remont i szereg zmian zarówno w układzie ścian działowych jak i instalacji elektrycznej oraz rozmieszczeniu punktów hydraulicznych.
Jako architekt wnętrz otrzymałem zadanie przygotowania pomysłu na nowoczesną aranżację wnętrz, wygodną i funkcjonalną. Projekty wnętrz dla tej przestrzeni mieszkalnej, z ważniejszych zmian zakładają wygospodarowanie w dotychczas małym WC przestrzeni na prysznic. Stanie się to kosztem kuchni oraz przy niewielkim zmniejszeniu korytarza prowadzącego do WC przez drzwi w bordowym odcieniu widoczne na wizualizacji. Zapraszam do obejrzenia wizualizacji które przygotowałem dla tego projektu.

Pracując jako architekt wnętrz na terenie Warszawy i okolic często jestem proszony o aranżację wnętrz pojedyńczych pomieszczeń. Tym razem rzecz dotyczyła łazienki. W bardzo fajnie urządzonym mieszkaniu łazienka okazała się niestety totalnie nietrafiona, zarówno funkcjonalnie jak też wizualnie. Moja opinia dokładnie pokryła się z opinią klientów, co też było oczywistym powodem dlaczego zwrócili się do mnie.

Kompletnie nie wykorzystany potencjał pomieszczenia, brak miejsca do przechowywania. Brak miejsca na kosmetyki przy umywalce itd.

Powstał projekt łazienki który prezentuję na wizualizacjach. W głównych założeniach zakłada zamianę wanny narożnej na duży prysznic oraz zabudowę w słupku. Udało się ją wygospodarować z przestrzeni po wannie. Powstanie też zabudowa meblowa nad geberitem która pomieści drobne kosmetyki i zapas ręczników i stanowi jednocześnie ciekawy akcent dekoracyjny.

Szafka pod umywalką z oczywistym przeznaczeniem oraz duża szafa z pralką wewnątrz.

Projektowanie wnętrza tej łazienki zakładało, że będzie miała bardziej charakter przytulny pokojowy niż użytkowo typowo łazienkowy.

Kolejny projekt aranżacji wnętrz jaki miałem przyjemność przygotować. Mieszkanie o powierzchni 85 m2 zlokalizowane w prestiżowej dzielnicy Warszawa Wilanów. Na tej powierzchni zlokalizowana jest oddzielna kuchnia,salon, dwie łazienki oraz dwie sypialnie.

Projekt wnętrz zakłada stworzenie przestrzeni dla dwóch osób. Druga sypialnia została zaaranżowana na bibliotekę połączoną z gabinetem.
Mieszkanie w stylu nowoczesnym nawiązujące do charakteru osiedla. Proste uporządkowane przestrzenie, nieprzesądzający stylistyka oddają wielkomiejski styl życia właścicieli.
Jako architekt wnętrz chciałem oddać w projekcie Równie charakterystyczne akcenty. Odzwierciedlające ich zainteresowanie historią i zamiłowanie do epoki napoleońskiej.
W projekcie wnętrz na główny planie podłoga z desek dębowych ułożonych we wzór jodły francuskiej. Olejowane lekko zgaszone drewno doskonale buduje klimat wnętrza, a wzór jodły który doskonale pasuje zarówno do wnętrz w nowoczesnym stylu jak i klasyki, staje się wspólnym mianownikiem dla takiego połączenia. W połączeniu ze sztukaterią na ścianie nawiązuje do klimatu mieszkania w kamienicy który jest klientom tak bliski.
Jest to jednak cały czas mieszkanie w nowoczesne co podkreśla prostota pozostałych elementów, minimalistyczne oprawy oświetleniowe oraz beton architektoniczny który pojawia się na ścianie telewizyjnej.

Jako architekt wnętrz szukam prostych ale też ciekawych i oryginalnych połączeń materiałów. Postanowiłem, że beton architektoniczny będzie wykonany w jasnym odcieniu i z materiału o drobnym uziarnieniu.
Zależało mi na uzyskaniu dla tego projektu wnętrz surowej ale niezbyt industrialnej powierzchni na której zostaną zamontowane listwy sztukateryjne.
To połączenie surowego betonu ze sztukaterią i jodłą francuską stworzy w moim odczuciu ciekawą dekorację tej ściany i wspólny mianownik łączący mieszkanie na nowoczesnym osiedlu z zamiłowaniem do klasyki i historii.

Zapraszam do obejrzenia kilku wizualizacji które pokazują mój pomysł na to wnętrze.
Z niecierpliwością czekam na zdjęcia z realizacji tego projektu.

Projektowanie wnętrz, Warszawa apartament na Ursynowie. To już drugie mieszkanie projektowane na zlecenie tych inwestorów. Historia pierwszego jest o tyle ciekawa, że nie mogąc go sprzedać zdecydowali się na remont. Przeprowadzono go wg. projektu aranżacji wnętrz który przygotowałem. Po remoncie właściciele wystawili mieszkanie na sprzedaż. Tak na próbę nie licząc na powodzenie, ku zaskoczeniu mieszkanie sprzedało się bardzo szybko. Prezentowane wizualizacje to pomysł jaki przygotowałem na kolejne lokum. Architekt wnętrz powinien wsłuchać się w oczekiwania klientów i na tej podstawie opierać projektowanie wnętrz wskazanej przestrzeni. Warszawa Ursynów, 100 m2, projekt wnętrz przygotowany dla rodziny 2+2. Mieszkanie to salon z kuchnią, spory hol, dwie łazienki oraz 3 sypialnie i garderoba. Nie obeszło się oczywiście bez zmian w układzie ścian działowych. Jak wielokrotnie podkreślam: funkcjonalność i wygoda na pierwszym miejscu. Styl nowoczesny z loftowym i lekko industrialnymi elementami bardzo przypadł inwestorom do gustu.

Projekt wnętrz który przygotowałem dla małżeństwa. Mieszkanie o powierzchni około 57 m2. Aranżacja wnętrz Warszawa – Ząbki, w mieszkaniu mieści się kuchnia otwarta na salon, hol, łazienka, sypialnia oraz garderoba. Mieszkanie zlokalizowane na parterze. Główne założenia dla projektu wnętrz to jasne wnętrze. Wygodny hol z Szafą na ubrania wierzchnie i tapicerowany wygodnym siedziskiem. Na przeciwległej ścianie płytkie szafy, ściana pokryta betonem architektonicznym.
Jako architekt wnętrz bardzo lubię ten materiał. Uważam, że jest bardzo prawdziwy i ponadczasowy. W ramach ściany znajdują się drzwi z ukrytą ościeżnicą. Dzięki jednolitemu materiałowi całość tworzy jedną dużą płaszczyznę. To skutecznie wprowadza wrażenie przestronności.
W salonie i kuchni jasne kolory, meble wykonane w fornirze dębowym oraz białym lakierze. Płytki gresowe neutralne o gładkiej fakturze. Lity drewniany blat ociepla przestrzeń kuchni, rozbija jej jednorodność. Jego ciepła kolorystyka świetnie kontrastuje z szarością płytek na podłodze i ścianach. Stół w części jadalnej bezpośrednio przy kuchni.

Architekci wnętrz często inspirują się najróżniejszymi elementami zaobserwowanym na codzień. Dla mnie architektura ogrodowa którą widziałem była inspiracja do zaprojektowania ścianki dzielącej długi wąski salon na dwie części.
Cześć wypoczynkową zlokalizowana bliżej wyjścia do ogrodu i cześć kuchenne jadalną.

Sama ścianka przełamana szczeliną przepuszczającą światło jest wizualnie lżejsza.
Łazienka w całości w jednej płycie gresowe o wymiarach 120×60 z kolekcji Nowa Gala.
Akcent kolorystyczny na szafce łazienkowej i pogrubionej części ściany.
Czarna armatura dopełnia całości.

Aranżacja wnętrz Warszawa Wilanów, 60 metrowe mieszkanie projektowane docelowo dla pary. Salon z aneksem, hol sypialnia i łazienka. Projekt wnętrza zakładał mieszkanie jasne z wyrazistymi akcentami. Dębowa deska olejowana na podłodze, fornir dębowy o cieplejszym wybarwienia zrównoważony betonem architektonicznym na wybranych elementach zabudowy. Jednym z założeń dla tej aranżacji wnętrz było stworzenie miejsca i zaprojektowanie biokominka który miał wyglądać jak kominek tradycyjny. Wg. mojego projektu ślusarz wykonał wkład biokominka z czarnej stali. Do tego powstała zabudowa na wzór zabudowy tradycyjnego wkładu kominkowego. Czarne sufity i wyrazisty kolor szaf urozmaicają przestrzeń. Perspektywa z profili led zaaranżowana w holu dzieli i skraca długie pomieszczenie w ciekawy sposób. To ciekawy akcent tej aranżacji wnętrz. Drzwi w systemie ukrytym tworzą sekretne wejście do sypialni.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z realizacji projektu. Muszę w tym miejscu zaznaczyć, że projekt w całości zrealizowany przez moje ekipy i pod moim nadzorem.
Sesja zdjęciowa po realizacji projektu

Jako projektant wnętrz otrzymałem w tym mieszkaniu specyficzne zadanie. Jak zwykle moje działanie zmierzają do tego by otwierać i powiększać przestrzeń to tym razem głównym założonemu było wygospodarowanie dodatkowego pomieszczenia. Konkretnie dodatkowy pokój dla dziecka.
Nie było to proste zadanie zwarzywszy na powierzchnię.

Mianowicie projekt wnętrz w tym mieszkaniu z Warszawie obejmował 67 m2. Na tej powierzchni docelowo znalazły się: kuchnia częściowo otwarta, sypialnia, łazienka, WC, podwójny pokój dziecinny oraz salon.

Wszystko zoptymalizowane tak by nie czuło się tak dużych podziałów.
W efekcie założenia zostały spełnione, a projekt wnętrz przypadł do gustu inwestorom.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z realizacji projektu