Referencje

Klaudia i Jacek – 47m2 Warszawa

Pan Michał urządził Nasze 46-metrowe mieszkanie z elegancją i stylem, której oczekiwaliśmy. Połączył funkcjonalność mieszkania rodziny z dzieckiem z nowoczesnością. Wdrożył dużo ciekawych pomysłów, które na co dzień są niewyobrażalnie pomocne a dodatkowo dodają uroku wnętrzu. Z pełnym zaufaniem możemy polecić Pana Michała osobom wymagającym, ceniącym piękne i ciekawe wnętrza.

Justyna i Rysiek

Po zakupie mieszkania długo zastanawialiśmy się czy skorzystać z pomocy architekta wnętrz czy podjąć się urządzania mieszkania we własnych zakresie. Wydawało nam się ,że mamy mnóstwo fajnych pomysłów, które trzeba tylko przełożyć na nasze mieszkanie. W praktyce pojawiły się jednak wątpliwości czy będziemy w pełni potrafili wykorzystać naszą przestrzeń i stworzyć wnętrze, które będzie nas cieszyć przez lata. Dlatego zdecydowaliśmy się na profesjonalną pomoc. Po obejrzeniu dotychczasowych projektów Pana Michała i wstępnym omówieniu tematu, zdecydowaliśmy oddać się w jego ręce.

Pan Michał zweryfikował nasze pomysły- niektórym nadał tylko mały szlif, a innym zaproponował całkiem nowe oblicze. Szczegółowo omawiał swoją wizję naszych założeń, a w razie dodatkowych wątpliwości zawsze trafnie argumentował swoje propozycje. Pomoc przy wyborze elementów wyposażenia: armatury, baterii, oświetlenia, mebli a także kolorów farb, rodzaju płytek, układu sufitów była nieoceniona. Do tego Pan Michał zaproponował rozwiązania, na które sami byśmy nie wpadli. Znajomi często podpytują o poszczególne rozwiązania i chwalą pomysłowość . Bardzo dziękujemy!

I polecamy…

Iwona z Warszawy

Zdecydowałam się na skorzystanie z pomocy Pana Michała w aranżacji mojego gabinetu i jestem bardzo zadowolona. W ciągu krótkiej konsultacji z nieustawnego, małego, zagraconego wnętrza wyłonił się całkiem zgrabny, kameralny pokoik. A wszystko dzięki właściwie dobranym kolorom, pomysłowym, a zarazem funkcjonalnym rozstawieniu mebli i sprzętów, ozdób ściennych. Pan Michał uzyskał efekt harmonii, na którym mi zależało. Polecam takie fachowe usługi.

Ania i Paweł

untitled-28-2

Z Panem Michałem Strawą rozpoczęliśmy współpracę po przejrzeniu kilkudziesięciu stron internetowych z ofertami projektowania wnętrz. Po pierwszej wymianie maili oraz pierwszym spotkaniu „zaiskrzyło” i owocna współpraca wciąż doprowadza nasze mieszkanie do pełnej funkcjonalności przy zachowaniu szczególnej estetyki.

Nie mogąc dojść między sobą do porozumienia w sprawach generalnych, jak np. układ ścian, aż po detale wykończeniowe (np. gniazdka elektryczne), Pan Michał miał nie tylko zadanie zaprojektować nam mieszkanie ale jednocześnie pogodzić nasze nieraz skrajne podejście do wybranych elementów. Pan Michał doskonale wstrzelił się w nasze wymagania oraz specyficzne pomysły, które chcieliśmy zrealizować w mieszkaniu. Na pierwszym miejscu postawił funkcjonalność pomieszczeń przy zachowaniu pożądanej przez nas eleganckiej prostoty. Jako bardzo niezdecydowani klienci Pana Michała gratulujemy, że sprostał doradzaniu tak marudnym osobom, od koncepcji funkcjonalnej przez kolorystykę, na detalach kończąc (światło, klamki, uchwyty, narzuty, rolety itd.). W przypadku wątpliwości, p. Michał świetnie argumentował swoje intencje nie obstając na siłę przy własnych aranżacjach lecz dostosowywał się dynamicznie do naszych nowych pomysłów. Przede wszystkim na uwagę zasługuje pomysł wszystkich mebli „szytych na miarę” i współpraca ze sprawdzonymi stolarzami (ukłony dla p. Lucjana i Jego współpracownika). Pozostałe elementy prac wykończeniowych Pan Michał także poprowadził we współpracy ze sprawdzonymi i elastycznymi podwykonawcami. Ekipa remontowo-budowlana, parkieciarze, kamieniarz, specjaliści od zasłon, w każdym z tych elementów Pan Michał mądrze doradzał lub koordynował całe przedsięwzięcie. Przy doborze płytek, tapet, farb, armatury, sprzętu AGD, drewna itd., Pan Michał starał się dostosowywać jakość elementów do budżetu, nie schodząc jednak poniżej pewnej jakości. Jako element negatywny pozostanie nam jednak w pamięci współpraca ze sklepem „Nasza Łazienka”, który pomimo teoretycznie dobrych jakościowo i ładnych elementów wykończeniowych, po prostu nas naciągnął i w 100% go odradzamy. Ze swojej strony polecamy napisanie na samym początku jak najszerszego opisu z uwzględnieniem wszelkich wymagań, pomysłów i preferencji i życzymy udanej, jak nasza dotychczas, współpracy z Panem Michałem.

Anna i Tom

m79-61

Po zakupie nowego, naszego pierwszego mieszkania, poszukiwania projektanta rozpoczęliśmy od przejrzenia kilkudziesięciu stron internetowych – po wstępnej wymianie maili i pierwszym spotkaniu postanowiliśmy podjąć współpracę z Panem Michałem. Dlaczego? Po pierwsze stylistyka Pana Michała odpowiadała naszej – chcieliśmy by nasze mieszkanie było proste, nowoczesne a jednocześnie ciepłe i przytulne.

Po drugie – Pan Michał ujął nas swoją uczciwością w zakresie szacowania terminu prac. Nie starał się nas przekonać, że wszystko będzie gotowe w przewidywanym przez nas terminie (teraz widzę, że bardzo nierealistycznym) a jednocześnie nas uspokajał, że kiedy czekamy na to pierwsze, wymarzone mieszkanie, warto poczekać kilka dodatkowych tygodni i zrobić wszystko z jak największą starannością.

Po trzecie – fakt, że Pan Michał pomoże nam w starannym planowaniu wszystkich zakupów, spotkaniach z ekipą remontową, budowlaną, stolarzem itd. był dla nas bardzo istotny, zwłaszcza, że wszystkie decyzje były podejmowane kiedy byłam w zaawansowanej ciąży a prace remontowe ruszyły kilka dni po urodzeniu naszego dziecka.

Udało nam się wspólnymi siłami stworzyć bardzo ciepłe, funkcjonalne wnętrze, w którym świetnie się czujemy. Wiemy, że bez pomocy Pana Michała na pewno nie udałoby się nam wpaść na wiele rozwiązań, które dały nam więcej przestrzeni w mieszkaniu (w tym również znacznie więcej miejsca na przechowywanie co było dla mnie istotne). Dodatkowo warto wspomnieć o zaoszczędzonym czasie, który musielibyśmy przeznaczyć na szukanie odpowiednich materiałów, farb i mebli a które to Pan Michał „hurtowo” nam prezentował na naszych spotkaniach.

Oczywiście w całym procesie były drobne, niespodziewane opóźnienia i utrudnienia (jak szukanie materiałów, które byłyby wysokiej jakości i pasowałyby wizualnie do mieszkania a nie zrujnowałaby naszego budżetu) ale nie zmienia to faktu, że z całej współpracy z Panem Michałem jesteśmy bardzo zadowoleni i możemy polecić go wszystkim, którzy szukają godnego zaufania, utalentowanego architekta wnętrz.